روشی درست برای جایگزینی تنبیه کودکان

۱۳۹۳/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 111700

سلامت نیوز: کودکتان بدون برنامه تنبیه نکنید ، زمانی که هر دو در شرایط خوبی به سر می برید به او روشتان را توضیح دهید و بگویید اگر رفتاری زشت انجام دهد شما مجبور به تنبیه آن می شوید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهرنوش اشکانی زاده گفت: کودکتان را بدون برنامه تنبیه نکنید زمانی که هر دو شرایط خوبی به سر می برد به او روشتان را توضیح دهید و بگویی اگر رفتاری زشت انجام دهد یا قوانین را رعایت نکند مجبور خواهد بود که برای مدتی تنبیه شود.

وی ادامه داد: برای آن توضیح دهید که هر کدام از کارها چه تنبیهی را به دنبال خواهد داشت به او بگویید که چه مدت زمانی را باید برای آنها سپری کند و چه زمانی تنبیه او پایان می یابد.

این روانشناس در پایان خاطر نشان کرد: اگر برای یک بار به او توضیح دادید که رفتاری خاص منجر به تنبیه می شود آن تنبیه را هر زمانی که کودکان آن اشتباه را مرتکب شد اجرا کنید اگر شما این کار را نکنید او تنبیه را جدی نمی گیرد و فکر می کند تهدیدتان جدی نیست باید برای کارتان و تصمیمتان محکم باشد به خصوص هنگام تنبیه هنگامی که تنبیه به پایان رسید از او بپرسید دلیل تنبیه اش را فهمیده یا خیر، به او اجازه دهید تا احساسش را بیان کند سپس به طور خلاصه و کوتاه برای او توضیح دهید که تنبیه تنها زمانی اتفاق می افتد که قانونی شکسته شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15305s, 19q