مراکز و سایتهای همسریابی غیرقانونی هستند

۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۱ - کد خبر: 111774

سلامت نیوز: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: فعالیت مراکز و سایتهای همسریابی در کشور غیرمجازوغیرقانونی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، گلزاری افزود: تاکنون به هیچ مرکزی مجوزی دراین زمینه داده نشده است. وی درعین حال گفت: فعالیت مراکز مشاوره و همسرگزینی تا پایان تابستان امسال در کشور راه اندازی خواهدشد.

گلزاری افزود: داشتن پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ،شرکت در دوره آموزشی و گرفتن بسته ها و روش های مشاوره یکسان و داشتن وحدت رویه از شرایط برای ایجاد مراکز مشاوره و همسرگزینی است. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از یک میلیون نفر از زوج های جوان وام ازدواج نگرفته اندگفت:به سبب کاهش موجودی صندوق ملی قرض الحسنه ،افزایش تکالیف این صندوق و مشکلات اقتصادی وام ازدواج به جوانان پرداخت نشده است.

وی گفت: به رغم پیگیریهای وزارت ورزش و جوانان هیات دولت و مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۳ نیز اعتباری برای صندوق ملی قرض الحسنه تعیین نکردند. دکتر گلزاری ابراز امیدواری کرد:با همکاری بانک های استانها ، بانکها با توجه به اعتبار موجود وام ازدواج بدهند هرچند که بانک مرکزی اعتباری برای وام ازدواج درنظر نگرفته است. وی گفت: اعطای وام ازدواج به زوج های جوان از طریق بانکهای استانها در شورای عالی جوانان و هیات دولت پیگیری می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.13973s, 18q