بزرگ ترين كلاهبرداري سال 92 چگونه رقم خورد؟

۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 111778

سلامت نیوز: ماجرايي كه در سال 1392 به يك كلاهبرداري بزرگ تبديل شد از يك پروژه كارآفريني سوءاستفاده كرده بود. كارآفريني و كار در منزل در استان البرز.

آن هم با توليد كرم! «ورمي» به معناي كرم خاكي است و كمپوست هم به معناي كود آلي. ورمي كمپوست حاصل فعاليت بيولوژيك نوعي كرم خاكي است كه با تغذيه مواد آلي در طبيعت آن را به كود آلي مغذي تبديل مي كند.

شرح ماجرا به نقل از اطلاعيه وزارت جهادكشاورزي: شركت توليدكننده به عنوان كارفرما، سرمايه گذاراني را كه هنگام تحويل ورمي كمپوست پرورش يافته، استانداردها را رعايت نكرده بودند، جريمه مي كرد و به جاي پرداخت 30 هزار تومان بابت تحويل هر جعبه كه وعده اش را داده بود مثلا28 هزار تومان به آنها مي داد.

اين جريمه ها بيشتر به آن دليل بود كه شركت مذكور متوجه شده بود برخي از مردم كه جعبه هاي ورمي كمپوست را تحويل مي گرفتند به درستي و همان گونه كه به آنها آموزش داده شده بود اين كرم ها را تغذيه نمي كردند و نتيجه آن چيزي نمي شد كه مدنظر كارفرما بود. اما اين جريمه ها به حدي رسيد كه سبب اعتراض مردم شد و حتي زماني كه مشتريان جديد براي سرمايه گذاري به دفاتر شركت وارد مي شدند با معترضاني مواجه مي شدند كه مدعي بودند شركت اصل پول و سود آنها را به صورت كامل نداده است.

منبع: روزنامه اعتماد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.78373s, 18q