هاشمی خبر داد:

پایش روزانه وزارت بهداشت از طرح تحول/نیازسنجی از بیمارستان‌ها تا پایان خردادماه

۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 111790

سلامت نیوز: وزیر بهداشت از نیازسنجی بیمارستان‌ها در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد.

دکتر سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به اقدامات انجام شده جهت افزایش رضایتمندی بیماران و کاهش بار هزینه‌های درمان بیماران در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت که از 15 اردیبهشت ماه در بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت آغاز شده، گفت: بی‌تردید ممکن است این طرح در ابتدا با مشکلاتی روبرو بوده و نقاط ضعفی داشته باشد. اطمینان می‌دهم که تمام این موارد به صورت روزانه پایش و رصد شده و نسبت به رفع مشکلات اقدام می‌شود؛ به طوری که حتی ممکن است رییس دانشگاه علوم پزشکی مربوطه در بیمارستان مورد نظر حضور یافته و شخصا نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

وی کمبود احتمالی تجهیزات پیشرفته‌ای نظیر سی تی اسکن، MRI، آنژیوگرافی و ... را در برخی از مراکز درمانی مورد اشاره قرار داد و درباره چگونگی تامین این تجهیزات در قالب اجرای طرح تحول سلامت، گفت: این مراکز می‌توانند تا زمان رفع کمبودها و به صورت کوتاه مدت با بخش خصوصی قرارداد بسته و از این بخش خرید خدمت کنند.

هاشمی تاکید کرد: البته تا پایان خرداد ماه گروه‌هایی جهت نیازسنجی امکانات و تجهیزات به بیمارستان‌های سراسر کشور اعزام خواهند شد. به این ترتیب پس از بررسی‌های انجام شده، خریدها تا شهریور ماه انجام و جهت رفاه حال بیماران و افزایش رضایتمندی آنها، در اختیار دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در مجموع طرح تحول نظام سلامت تا این مرحله از کار به خوبی پیش رفته است و بی‌تردید جهت موفقیت طرح، نیازمند همکاری تمام گروه‌های پزشکی، کارکنان نظام سلامت و سایر دستگاه‌های مربوطه نظیر بیمه‌ها هستیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اکنون اجرای فاز نخست طرح تحول سلامت را در بیمارستان‌های وزارت بهداشت شاهد هستیم، گفت: هر 10 تا 15 روز یکبار یک بسته از بسته‌های تعریف شده در قالب طرح تحول سلامت به اجرا گذاشته می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.55498s, 18q