پایان هفته غرب کشور بارانی است/ گرد و غبار استان های جنوبی را دربرمی گیرد

۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۸ - کد خبر: 111824

سلامت نیوز: مدیرپیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت : از روز دوشنبه تا چهارشنبه بیشتر استانهای غربی کشور بارانی هستند و امکان رگبار و تگرگ هم وجو د دارد.


احد وظیفه گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که امروز دوشنبه در برخی مناطق شمال غرب و غرب دامنه های مرکزی زاگرس افزایش ابر،وزش باد، رگبار و رعد و برق داریم.

او گفت: امروز در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.
او ادامه داد: روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس در ساعات بعدازظهر و شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد و درمناطق مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

او گفت: روز دوشنبه باران و وزش باد در استانهای آذربایجان غربی (بویژه شمال استان)، آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، مرکزی، نیمه جنوبی کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان بیشتر است.

وظیفه در مورد وضعیت آب و هوا در روز سه شنبه گفت: در دامنه های زاگرس در استانهای لرستان، همدان و غرب کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، جنوب قزوین، همدان، مرکزی، لرستان، شرق خوزستان، کهگیلویه وبویراحمد و چهارمحال و بختیاری رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

او با بیان اینکه در سه روز آینده در برخی مناطق جنوب شرق کشور هم افزایش ابر و در ساعات بعدازظهر رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست ادامه داد: روز چهارشنبه استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، کردستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، لرستان، کرمان و سیستان و بلوچستان امکان باران و رعد و برق وجود دارد.

وظیفه گفت: با توجه به فصل و ویژگی بارشهای بهاری که به صورت محلی شدید و کوتاه مدت است، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و آب گرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی درنظر گرفته شود.

او پیش بینی کرد:به سبب افزایش سرعت باد در خاک عراق در روزهای سه شنبه و چهارشنبه گردوخاک استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر را دربرمی گیرد.

وظیفه یادآور شد: به سبب وزش باد شدید در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس بویژه مناطق شرقی و تنگه هرمز مواج هستند و از این رو توصیه می شود که شناورهای سبک و تفریحی از تردد در خلیج فارس در روزهای یاد شده خودداری کنند.

منبع:خبرآنلاین

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64294s, 18q