يارانه‌ها بايد طبق ضوابط قانوني كشور هزينه شوند

۱۳۸۷/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11191
يارانه‌ها بايد طبق ضوابط قانوني كشور هزينه شوند

دكتر چوپان در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به تصميماتي كه درباره محروميت مهاجران مبتلا به هموفيلي از فرآورده‌هاي خوني گرفته شده، گفته بود: اغلب مهاجران استفاده كننده از فرآورده‌هاي خوني را مهاجران افغاني تشكيل مي‌دهند كه سال‌هاست در اين كشور زندگي كرده و خدمات گوناگوني را ارايه داده‌اند. اين در حالي است كه تعداد بيماران هموفيل افغاني محدود بوده و اغلب كودكاني هستند كه در ايران متولد شده‌اند.

در اين راستا، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در گفت‌و‌گويي با ايسنا در پاسخ به اين نظر گفت: يارانه‌ها در كشور بايد طبق ضوابط قانوني هزينه شوند و نمي‌توان خارج از اين ضوابط آنها را مصرف كرد.


 تاكيد قانون بر بيمه شدن اتباع خارجي

لنكراني در ادامه افزود: قانون بر بيمه شدن كليه اتباع خارجي مقيم ايران تاكيد دارد. بنابراين اتباع خارجي بايد به نوعي از خدمات بيمه‌اي بهره‌مند شوند.

وزير بهداشت با اشاره به ايرانياني كه به دلايلي به خارج از كشور سفر مي‌كنند و نحوه استفاده آنها از امكانات بهداشتي كشورهاي ديگر به ايسنا گفت: در اين زمينه از اساتيدي كه به دلايلي به خارج از كشور سفر مي‌كنند، خواسته مي‌شود كه با بيمه وارد آن كشور شوند. بنابراين فرهنگ بيمه شدن اتباع خارجي در كشور بايد نهادينه شود.

لنكراني گفت: امكان بيمه مهاجران در مقررات پيش‌بيني شده است.


7 هزار بيمار هموفيلي تحت پوشش كانون هموفيلي ايران

دكتر چوپان با بيان اين كه حدود 7 هزار بيمار مبتلا به هموفيلي در سراسر كشور تحت پوشش كانون هموفيلي ايران هستند و با ابراز نگراني از قطع كمك‌هاي دولتي به اين انجمن افزود: دو سال پيش بودجه‌اي حدود 60 ميليون تومان براي انجمن هموفيلي ايران و در جهت كمك به بيماران در نظر گرفته مي‌شد، اما از حدود دو سال پيش اين بودجه قطع شده و در حال حاضر انجمن با بحران مالي روبروست.


 ارايه 10 مقاله علمي از مركز كانون هموفيلي ايران در كنگره بين‌المللي تركيه

وي با اشاره به برگزاري كنگره هموفيلي در تركيه گفت: كنگره بين‌المللي هموفيلي هر دو سال يك بار برگزار مي‌شود. امسال حدود چهار هزار و 200 نفر از سراسر دنيا به منظور ارايه آخرين دستاوردهاي علمي در زمينه بيماري هموفيلي در اين كنگره شركت داشتند. از كشور ما نيز حدود 100 نفر از متخصصان و بيماران هموفيلي در اين كنگره حضور يافته و تعداد 10 مقاله علمي از مركز كانون هموفيلي ايران ارايه شد.


 تهيه پوستري در ارتباط با روند رسيدگي به پرونده فرآورده‌هاي خوني آلوده بيماران هموفيلي

رييس هيات مديره كانون هموفيلي ايران از تهيه پوستري در ارتباط با روند پرونده فرآورده‌هاي خوني آلوده بيماران هموفيلي و رسيدگي به آن خبر داد و گفت: در اين پوستر سعي شد تا كليه مراحل رسيدگي به اين پرونده به زبان انگليسي و به عنوان دستاورد قوه قضاييه و رعايت حقوق شهروندي نمايش داده شود. اين پوستر در كنگره هموفيلي تركيه و در غرفه ايران به معرض نمايش گذاشته شد و از سوي كشورهايي كه به نحوي با اين مشكل روبرو بودند مورد استقبال قرار گرفت.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91394s, 18q