آرتروز زانو بيشترين علت مراجعه به مراکز ارتوپدي است

۱۳۸۷/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11196
آرتروز زانو بيشترين علت مراجعه به مراکز ارتوپدي است
دکتر " سيد محمد جزايري" عضو کميته علمي چهارمين کنگره انجمن جراحان مفصل ران و زانو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بيان اين مطب افزود آرتروز يکي از شايعترين بيماريهاي استخواني است که طي آن غضروف مفصلي تخريب مي شود.
وي گفت عوامل مختلفي در بروز اين مشکل نقش دارند که از جمله مهمترين آنها نحوه نشستن همچون چهار زانو و دو زانو نشستن ، سريع از پله بالا رفتن ، استفاده از توالت ايراني و چاقي است.
عضو کميته علمي چهارمين کنگره انجمن جراحان مفصل ران و زانو يادآور شد کساني که داراي اضافه وزن و چاقي هستند بيشتر از ديگران دچار آرتروز زانو مي شوند و به همان نسبت پايين آوردن وزن در کاهش اين بيماري موثر است.
متخصصان به افراد مبتلا به آرتروز زانو توصيه مي کنند از انجام دادن حرکات شديد ، ناگهاني و غير معمول زانو خودداري کنند و از نشستن در وضعيت هايي که نياز به خم کردن زانو دارد، نظير چهارزانو و دو زانو نشستن ، خودداري کنند .
همچنين به اين افراد توصيه مي شود تا حد امکان روي زانو ننشينند و براي نشستن از مبل يا صندلي راحتي استفاده کنند.
دکتر جزايري با اشاره به برگزاري چهارمين کنگره بين المللي انجمن جراحان مفصل ران ايران گفت در اين کنگره که از 13تا 15تيرماه برگزار مي شود تازه هاي رشته ارتوپدي و بخصوص روش هاي جديد مرتبط با تعويض مفصل ران و زانو با حضور متخصصان داخلي و خارجي مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.
وي گفت امروزه با استفاده از تکنيک ها و روشهاي جديد تعويض مفصل ران و زانو مي توان از بسياري از ناتواني هاي ايجاد شده بر اثر اين مشکلات پيشگيري کرد و با درمان اين بيماري آنها را به فعاليت هاي اجتماعي و زندگي شغلي خود بازگرداند.
دکتر جزايري در خصوص عمل تعويض مفصل گفت اين عمل در مورد افراد مسن که درمان هاي دارويي و روش هاي فيزيوتراپي در آنها موثر نيست و در عين حال درد شديد زندگي آنها را مختل کرده است به کار مي رود.
چهارمين کنگره بين المللي انجمن جراحان مفصل ران و زانو از 13تا 15تير ماه در مجموعه فرهنگي ورزشي وزات کار برگزار مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03742s, 18q