10علامت آرتريت

۱۳۹۳/۰۲/۲۵ - ۱۹:۰۶ - کد خبر: 112010

سلامت نیوز: آرتريت روماتوئيد، يک بيماري طولاني مدت و ضعيف کننده است که باعث التهاب عضلات و مفصل ها مي شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، بسياري از مبتلايان، آرتريت را به درد پيري ارتباط مي دهند و نمي دانند که داروها و درمان هاي مختلف مربوط به آن وجود دارد.

سفت شدن عضلات: يکي از شايع ترين علايم اين اختلال، سفت شدن عضله ها و مفصل ها در اول صبح است، اين سفت شدن به حدي است که راه رفتن يا خارج شدن از تخت قدري دشوار مي شود. ممکن است ساعت ها طول بکشد تا فرد بتواند به راحتي حرکت کند.

ورم:احتباس مايعات باعث تورم عضلات مي شود.

احتمال راه پيدا کردن اين مايعات به مفصل ها يا عضله ها در اطراف مفصل وجود دارد. درد يکي از مهم ترين علايم اين اختلال است و التهابي که با روماتوئيد به وجود مي آيد، باعث حساس شدن مفصل مي شود. به مرور زمان درد و التهاب مي تواند آسيب ديدگي دائمي ايجاد کند و منجر به درد بيشتر شود.

قرمزي پوست: مفصل هاي ملتهب سبب قرمزي پوست مي شود.

خستگي مفرط: خستگي علامت شايع اين اختلال است.مبتلايان تمام روز خود را براي رهايي از درد تلاش مي کنند که اين موضوع مي تواند باعث خستگي روحي و جسمي آن ها شود.

احساس بيمار بودن: بيماري مي تواند همراه با التهاب باشد بدن به درد واکنش نشان مي دهد، در نتيجه فرد احساس بيماري مي کند.

از دست دادن اشتها:درد مداوم و حالت تهوع باعث کم اشتهايي و کاهش وزن مي شود. بنابراين مبتلايان بايد سالم بخورند تا سالم بمانند.

درد عضلات: عضلات در اطراف مفصل ها مي تواند دچار درد و کشيدگي شود.

عضلات در قسمت ديگر بدن نيز دچار کارکرد بيش از حد و در نتيجه دچار درد مي شود.

غدد اطراف مفصل ها: اين غده هاي کوچک و دردناک زير پوست در اطراف مفصل ها قرار دارد.اين برآمدگي ها سفت است و مي تواند به اندازه نخود يا پرتقال رشد کند.

کمبود نفس: در اين اختلال ريه ها نيز درگير مي شود و علاوه بر ريه ها، ديواره اطراف آن نيز آسيب مي بيند.شايد هم هيچ يک از اين علايم را تجربه نکنيد اما ممکن است دچار کمبود نفس شويد.

التهاب در اطراف قلب: همانند ريه ها، التهاب مي تواند در اطراف ارگان هاي ديگر به ويژه قلب به وجود بيايد که بسيار خطرناک است.

قرمزي و خشکي چشم و گلودرد:در کمتر از ۵درصد مبتلايان اين اختلال، خشکي چشم ديده مي شود. فرد دچار خارش، قرمزي و خشکي چشم و همچنين گلودرد مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.76757s, 19q