وزیر بهداشت:

تعرفه‌های درمان 93 تصویب شد/اخراج 5تن از پرسنل و روسای بیمارستان‌های متخلف

۱۳۹۳/۰۲/۲۵ - ۱۹:۲۴ - کد خبر: 112025
تعرفه‌های درمان 93 تصویب شد/اخراج 5تن از پرسنل و روسای بیمارستان‌های متخلف

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تصویب تعرفه‌های درمان دولتی و خصوصی سال 93 در هیات دولت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی پیرامون ارزشیابی و پایش طرح تحول نظام سلامت گفت:‌ تعرفه‌های بخش دولتی و خصوصی روز گذشته در هیئت وزیران تصویب شد و به زودی ابلاغ می شود.

وی گفت:‌ حمایت بیمه ها در افزایش تعرفه‌های دولتی قابل توجه است. به طوری که حمایت بیمه‌ها در این بخش 44 درصد افزایش یافته است.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال ایسنا درباره رشد تعرفه‌های بخش خصوصی نیز گفت: با توجه به لجام‌گسیختگی تعرفه‌ها در این بخش انتظار آن بود که عقب‌ماندگی‌ها در این زمینه طی چهار سال اصلاح شود. براساس توافقی که با شاغلان بخش خصوصی داریم مقرر شده که طی دو سه سال آینده در این بخش نیز به تعرفه‌های واقعی برسیم اما تعرفه‌های امسال بخش خصوصی به طور متوسط حدود 25 درصد با سال گذشته تفاوت دارد که این رقم، رقمی منطقی است و انتظار آن است همکاران در بخش خصوصی رعایت شرایط موجود را داشته باشند.

هاشمی تاکید کرد:‌ با توجه به همراهی هیئت وزیران در تصویب تعرفه‌های درمان 93 انتظار از جامعه پزشکی آن است که رعایت تعرفه‌ها را داشته باشند. البته تاکید می‌کنم سیستم‌های نظارتی در سازمان نظام پزشکی و همچنین وزارت بهداشت حتما نظارت‌های لازم را خواهند داشت.

وی در این باره افزود: البته در تعرفه‌های درمان 93 ، k جراحی (حق‌العمل جراحی) هنوز تعیین تکلیف نشده است. در این زمینه با انجمن‌های مختلف و دانشگاه‌ها هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا طرح جدیدی که همان عدالت بین‌رشته‌ای و آرزوی عملیاتی شدن آن را داشتیم تا یکی دو ماه آینده محقق شود.

وی تاکید کرد:‌ نگاه دولت به بخش خصوصی متفاوت است و نگرش دولت به بخش خصوصی مثبت است. این در حالی است که طی چهار سال گذشته تعرفه‌های جراحی بخش خصوصی هیچ تغییری نکرده است. با توجه به نگاه مثبت دولت به بخش خصوصی امیدواریم پزشکان نیز در رعایت تعرفه‌ها همراهی لازم را داشته باشند. امیدواریم تا پایان کار این دولت گرفتاری ایجاد شده در بخش پزشکی به حداقل ممکن کاهش یابد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مهم‌ترین بسته طرح تحول از نظر ما بسته‌های نظارتی هستند، گفت: با قاطعیت و شدت نظارت‌ها را دنبال می‌کنیم. اگر هرکسی از روسای بیمارستان‌ها گرفته تا پرسنل فعال در بیمارستان‌ها در ادامه مسیر اجرای این طرح، همراهی نکنند، به نحوی عمل خواهیم کرد که بتوانیم با قاطعیت طرح تحول را دنبال کنیم. از زمان اجرای طرح تاکنون نیز در مورد تعدادی از روسا و شاغلان پزشکی و غیرپزشکی فعال در بیمارستان‌ها تصمیم‌گیری شده است، به طوری که تنها در تهران عذر حدود پنج نفر از روسای بیمارستان‌ها و شاغلان پزشکی و غیرپزشکی را خواسته‌ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85578s, 19q