کودکان سرطانی محک در بدترین شرایط تحریم نیازمند حمایت هستند

۱۳۹۳/۰۲/۲۷ - ۱۷:۲۷ - کد خبر: 112091

سلامت نیوز: مدير عامل بیمارستان فوق تخصصی کودکان سرطانی(محك) تاکید کرد: كودكان محك در هر شرايطی اعم از جنگ، صلح، بحرانهای اقتصادی و از همه مهمتر در شرايط تحريم، نيازمند تداوم حمايتهای انسانهای نيك انديش هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،نخستين كنگره بین المللی آنكولوژي كودكان همزمان با اولين سالگرد درگذشت استاد فرزانه پروفسور پروانه وثوق رئيس فقيد هيئت امناي محك، سرپرست علمی پزشکان بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک و يكي از بنيانگذاران علم نوين آنكولوژي كودكان در ايران، 25 اردیبهشت 93 در موسسه خيريه محك برگزار شد.

در اين كنگره كه با همكاري انجمن خون و سرطان كودكان ايران و انجمن خون و سرطان آلمان و با هدف ارتقاء دانش تخصصي متخصصان سرطان كودكان و به اشتراك گذاشتن يافته‌هاي نوين در درمان سرطان مطابق با استانداردهای روز جهان برگزار شده است، تعداد زیادی از اساتید و متخصصان خون و آنکولوژی از سراسر ایران و همچنین 11 پزشك از برجسته‌ترين متخصصان علم خون و آنكولوژي كودكان به عنوان سخنران از کشورهای دیگر گرد هم آمده‌اند تا در مسیر ارتقای ارائه خدمات تخصصی درمانی به کودکان مبتلا به سرطان گام بردارند.

دکتر اورسلا کروتزیک، دکتر کریستینا پیترز، دكتر دِرک رينهارت، دکتر تئودور ژیرنسکی، دكتر آندرا بيوندي، دکتر ژاکلین کلوس، دکتر مینولف سوتروپ، دکتر ادیل اُبِرلین، دکتر ریتا بایر، دکتر مونیکا فوخرِر، دکتر راویندرانات یاداناپودی متخصصصانی هستند که از کشورهای آلمان، هلند، امریکا، ایتالیا، فرانسه و اتریش برای حضور در این کنگره مهمان ایران شده‌اند. همچنين تعداد ديگري از متخصصان داخلي براي حضور در اين كنگره و بهره‌مندي از به روزترين يافته‌هاي علمي در زمينه آنكولوژي كودكان به ايران آمده‌اند.

در بخش اول مراسم که به افتتاحیه این کنگره سه روزه اختصاص داشت و با حضور مهمانانی چون دکتر حسن ابوالقاسمی رئيس انجمن خون و سرطان كودكان ايران و دکتر اردشیر قوام زاده فوق تخصص خون و سرطان برگزار شد، ابتدا دکتر مردآویژ آل بویه عضو هیأت امنا و رئیس کنگره ضمن خیرمقدم به حاضران یاد و خاطره دکتر پروفسور پروانه وثوق و خدمات ارزشمند ایشان به کودکان مبتلا به سرطان را گرامی داشت.

مهندس آراسب احمديان مدير عامل موسسه خیریه محك ضمن سپاس از پزشكان و متخصصانی كه برگزاري اين كنگره با حضور و همت آنان شکل گرفته، به معرفي خدمات محك به كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌هايشان پرداخت و گزارشی از عملکرد این سازمان مردم نهاد و دستاوردهای ملی و بین المللی آن ارائه کرد.

با توجه به حضور مهمانان بين المللي كه اساتيد دانشگاه و متخصصان حوزه آنكولوژي كودكان هستند، مدير عامل محك به اين نكته مهم اشاره نمود كه كودكان محك در هر شرايطي اعم از جنگ، صلح، بحرانهاي اقتصادي و از همه مهمتر در شرايط تحريم، نيازمند تداوم حمايت انسانهاي نيك انديش هستند.

در ادامه اساتید و متخصصان داخلی و خارجی پیرامون محورهای کنگره در زمینه سرطان خون (MDS. ALL. AML. CML)، پيوند سلولهاي بنيادي خون در سرطان‌هاي ‌هماتوپوئتيك كودكان و طب درد و تسكيني در سرطان‌هاي بدخيم كودكان به ارائه سخنرانی علمی پرداختند.

نخستين كنگره بین‌المللی آنكولوژي كودكان تا 27 اردیبهشت در بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک ادامه خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.44537s, 18q