سبک زندگی را در نظام سلامت باید تغییر دهیم

۱۳۹۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 112129

سلامت نیوز: بنیانگذار شبکه بهداشت و مراقبت‎های اولیه بهداشتی در ایران گفت: ما باید سبک زندگی را در نظام سلامت کشور تغییر دهیم تا از بسیاری از نگرانی‏‌ها پیشگیری کنیم چرا که سلامت آینده با اصلاح سبک زندگی ایرانی اسلامی محقق می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حسین ملک‌افضلی اظهار کرد: بهداشت و درمان را نمی‎توان از هم جدا کرد، زیرا این دو مکمل یکدیگر بوده و در کنار هم معنی پیدا می‎کنند. همچنین در حال حاضر افراد زیادی هستند که به دلیل داشتن بیماری علاوه بر دغدغه و رنج بیماری به لحاظ اقتصادی نیز دچار فقر می‌شوند که درصد بالایی را شامل می‌شود که با تمهیداتی که اندیشیده شده، امیدواریم این رقم به میزان قابل توجهی کاهش یابد که یکی از شاخص‎های مهم در نظام تحول سلامت است.

وی با اشاره به پیر شدن جمعیت کشور، افزود: کشوری هستیم که جمعیت آن رو به سالمندی است و تعداد افراد در سنین پایین کاهش محسوس داشته است. یکی از مسایل مهم در این شرایط کنترل بیماری‎های غیرواگیر است که از جمله آن‌ها می‎توان به بیماری‎های قلب و عروق، سرطان‎ها و استرس‎ها اشاره کرد که از عوامل خطری است که جامعه ما را تهدید می‎کند و باید توجه بیشتری به آن شود.

ملک‌افضلی در خصوص اخلاق پزشکی، تصریح کرد: اگر یک نگاه کلی به این موضوع داشته باشیم با توجه به اینکه نیروهای انسانی ما آموزه‎های اسلامی دارند، موجب شده که وضعیت اخلاق در بین قشر پزشکی وضعیت مطلوبی داشته باشد، هر چند ناگفته نماند در برخی از بخش‎ها ضعف‎هایی وجود دارد که نیازمند برنامه‌ریزی بهتر برای رفع این ضعف‎ها است. لازم به ذکر است توسعه آموزش پزشکی بسیار گسترده بوده است که این توسعه‌یافتگی در کنار مزیت‎های زیادی که دارد مشکلاتی را نیز ایجاد کرده است که با تمهیدات اندیشیده شده اقدام به رفع آن‌ها نیز خواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.43052s, 19q