صدور بیش از 157 هزار کارت بهداشت برای کارکنان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی

۱۳۹۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 112152

سلامت نیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت، گزارش عملکرد اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی سال 93 را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر سیاری گفت: در طول اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی از کل مراکز و اماکن حساس موجود، تعداد 857 هزار مورد بازرسی بهداشتی صورت گرفته است که منجر به 17 هزار و 398 مورد معرفی متخلفین بهداشتی به مراجع قضایی و 2 هزار و 430 مورد تعطیلی موقت مراکز و اماکن غیر بهداشتی شده است.

دکتر سیاری افزود: برنامه بسیج سلامت نوروزی به منظور کنترل بهداشتی مراکز تهیه ، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی حساس در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه و حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی و کاهش بیماری های منتقله از آب و غذا در ایام تعطیلات نوروزی به طور هم زمان توسط معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اجرا شده است.

معاون بهداشت یادآور شد: این برنامه با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط از ابتدای اسفند سال گذشته تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری به مدت 44 روز و به صورت روزانه توسط 780 اکیپ سیار نظارتی و اجرایی از 8 صبح تا 8 شب در تمام روزها به ویژه روزهای تعطیل اجرا شده است.

وی افزود: همچنین پایش و نظارت بر روند اجرای برنامه در 19 دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گلستان، کرمان، تبریز، البرز، بوشهر، همدان، دزفول، یاسوج، بهبهان، شوشتر، فسا، شهید بهشتی، تهران، خوزستان، آبادان، ایلام، مازندران و بابل توسط نمایندگان و کارشناسان ستادی مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت از اسفندماه سال 1392 تا پانزدهم فروردین 1393 انجام شده است.

به گفته معاون بهداشت، بر اساس آمار عملکرد دانشگاههای علوم پزشکی کشور، در طول اجرای طرح 157 هزار و 625 مورد کارت بهداشت برای کارکنان مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی صادر شده است.

دکتر سیاری در تشریح دیگر فعالیتهای بازرسان بهداشت محیط در طول اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی اظهار داشت: در طول برنامه 15 هزار و 824 مورد نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک به فساد انجام شده است که 640 هزار و 218 کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شده اند.

انجام 510 هزار و 232 مورد کلرسنجی از شبکه‌های آبرسانی شهری، روستایی و حاشیه شهرها و اماکن بین راهی و نیز 37 هزار و 406 مورد نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی از دیگر اقدامات بازرسان بهداشت محیط در طول اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی بوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.26392s, 18q