درخواست از دادستان کل کشور برای ورود به موضوع توزیع بنزین‌ ناسالم

۱۳۹۳/۰۲/۲۷ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 112189
درخواست از دادستان کل کشور برای ورود به موضوع توزیع بنزین‌ ناسالم

سلامت نیوز:یک وکیل دادگستری خواستار ورود دادستان کل کشور به موضوع توزیع بنزین ناسالم و غیر استاندارد در سطح کشور از سوی دولت دهم شد.

حسین ساعتچی‌یزدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مناظره تلویزیونی روز جمعه - 26 اردیبهشت ماه - در زمینه بررسی عملکرد دولت دهم در توزیع بنزین ناسالم در کشور، گفت: از آنجا که توزیع بنزین ناسالم در کشور یکی از عوامل عمده آلودگی هوا به ویژه در کلان‌شهرها از جمله تهران است و آثار سوئی در سلامت مردم دارد، انتظار می‌رود دادستان کل کشور به عنوان مرجع و مظهر حفظ حقوق شهروندی و در اجرای وظایف خود در راستای استیفاء و احیاء و اقامه حقوق مردم، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار داده و با بررسی کارشناسی‌های علمی و گزارشات موجود از جمله محیط زیست و سایر مراجع مربوطه نتایج آن را به مردم گزارش دهد.

وی افزود: آمرین و مقصرین توزیع بنزین ناسالم در کشور باید هرچه سریع‌تر به دادگاه معرفی و محاکمه شوند.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه یکی از وظایف دادستان کل کشور، احقاق و حفظ حقوق شهروندی است، ادامه داد: دادستان محترم کل کشور باید همانگونه که به درستی در معضلات حقوقی اجتماعی دیگر مانند موضوع اتوبوس‌های اسکانیا و ... ورود پیدا کرده به این موضوع هم که حق مردم است ورود پیدا کند؛ زیرا توزیع بنزین ناسالم مساله بسیار مهمی است که با سلامتی مردم ارتباط دارد.

ساعتچی‌یزدی یادآور شد: دولت دهم موظف بود زمانی که با کمبود بنزین مواجه شده بود آن را به مردم اعلام و موضوع کمبود را به طور شفاف مطرح و راه حل دیگری را می‌اندیشید، ولی متاسفانه پنهان‌کاری دولت دهم و توزیع بنزین ناسالم در کشور به هر دلیلی که باشد با به خطر افتادن سلامتی مردم توجیهی ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14095s, 19q