اولتیماتوم وزیر بهداشت درباره تخلفات تعرفه‌ای در مراکز درمان خصوصی

۱۳۹۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 112269
اولتیماتوم وزیر بهداشت درباره تخلفات تعرفه‌ای در مراکز درمان خصوصی

سلامت نیوز: وزیر بهداشت با اشاره به تصویب تعرفه‌های درمان 93 نسبت به عدم رعایت تعرفه‌ها به ویژه در مراکز خصوصی هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به تصویب تعرفه‌های درمان 93 گفت: در بخش دولتی افزایش 44 درصدی تعرفه‌ها مصوب شده است. به این ترتیب حمایت بیمه‌ها از تعرفه‌ها 44 درصد افزایش یافته است چرا که دولت علاقمند است مشکلات این حوزه را کاهش دهد.

وی تاکید کرد: افزایش تعرفه‌ها به معنی پرداخت بیشتر از سوی مردم نیست بلکه بیمه‌ها حمایت خود را افزایش می‌دهند. همچنین در بخش خصوصی افزایش 25 درصدی تعرفه‌ها در نظر گرفته شده است.

هاشمی افزود: به نظر می‌رسد در زمینه تعرفه‌های درمان بخش خصوصی عقب‌ماندگی‌هایی وجود دارد که این امر گاهی نارضایتی مردم را دنبال داشته است. بنابراین لازم است طی سال‌های آینده نسبت به جبران این موضوع اقدام کنیم. تصورمان آن است که بخش خصوصی نیز در این زمینه با دولت همراهی خواهد کرد.

وزیر بهداشت گفت: البته در مورد تعرفه جراحی تصمیم نهایی گرفته نشده است. به نظر می‌رسد که تا پایان خرداد ماه بتوانیم در این بخش نیز به توافق نهایی دست یابیم تا به این ترتیب تمام پزشکان ملزم به رعایت تعرفه‌ها باشند.

وی درباره تعرفه‌های درمان در بخش خصوصی ادامه داد: مراکز درمان بخش خصوصی در صورتی که تعرفه‌های مورد توافق را رعایت نکنند طبیعی است که مطابق قانون به شکلی متفاوت‌تر نسبت به دولت‌های گذشته، با این تخلفات برخورد می‌شود. برخوردها نیز توسط صنف یعنی سازمان نظامی پزشکی و انجمن‌های تخصصی خواهد بود.

لکه‌گیری طرح تحول نظام سلامت از زبان وزیر بهداشت

وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت طرح تحول سلامت نیز گفت: تا پایان ماه جاری اقداماتی را که در قالب طرح تحول از 15 اردیبهشت ماه شروع کرده‌ایم پی‌گیری می‌کنیم. البته این طرح هنوز کامل نیست و باید لکه‌گیری شود. برخی بیمارستان‌ها هنوز به صورت صد در صد به آمادگی نرسیده‌اند. تصورمان آن بود که جهت آمادگی کامل برای این برنامه دو تا سه ماه زمان نیاز است.

فکر می‌کنم سریع‌تر به نقطه مطلوب خواهیم رسید.

هاشمی با اشاره به کمبود پزشک عمومی، متخصص و ... در مناطق محروم گفت: از اول خرداد ماه برای جذب پزشکان در مناطق محروم و همچنین ماندگاری پزشکان و متخصصان در این مناطق تلاش خواهد شد. امیدواریم بتوانیم تا پایان امسال یک هزار پزشک را در این مناطق جذب کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25915s, 19q