عکس/بقاياي لاشه يك توله پلنگ در بافق كشف شد

۱۳۹۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۹ - کد خبر: 112283

سلامت نیوز: رئيس محيط زيست شهرستان بافق از كشف بقاياي لاشه يك قلاده توله پلنگ در منطقه حفاظت شده كوه بافق خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سيد جلال موسوي اظهار داشت: ماموران اجرايي محيط زيست بافق در حال گشت و كنترل منطقه، با بقاياي لاشه يك توله پلنگ برخورد كردند.

وي افزود: به احتمال زياد اين حيوان به صورت طبيعي تلف شده و مرگ آن با توجه به پوشش زمستاني حيوان، مربوط به فصل سرماست و به احتمال زياد مرگ آن به علت سرماي شديد رخ داده است.

موسوي با بيان اينكه منطقه حفاظت شده كوه بافق يكي از شاخص‌ترين زيستگا‌ه‌هاي پلنگ ايراني در مركز ايران است، بيان كرد: در سال 91 بر اساس سرشماري انجام شده، 11 قلاه پلنگ از گونه هاي مختلف شناسايي شدند و بعد از آن سرشماري از طريق دوربين تله اي صورت نگرفته است.

پلنگ

رئيس محيط زيست شهرستان بافق خاطرنشان كرد: زيستگاه كوه بافق با صخره هاي بلند و پوشش گياهي مناسب، چشمه هاي فراوان و حيات وحش نسبتا غني، شرايط مناسبي را براي زيست پلنگ ايراني فراهم كرده است.

وي بيان كرد: در طبيعت مرگ طبيعي حيات وحش از جمله پلنگ به طور طبيعي رخ مي دهد.

موسي خاطرنشان كرد: اگر لاشه پلنگ تازه تر بود، شايد امكان دقيق تر تلف شدن آن وجود داشت اما با توجه به اينكه مدتي از زمان مرگ اين توله پلنگ مي گذرد، امكان دقيق بررسي موضوع نيست اما به طور علت تلف شدن شكار يا تصادف حيوان با وسايل نقليه نبوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52416s, 19q