مردم به اخبار فاقد منبع مستند و قانونی اعتماد نکنند

تکذیب مرگ پنج تهرانی بر اثر مصرف سوسیس وکالباس

۱۳۹۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۹ - کد خبر: 112290

سلامت نیوز: مدیر کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی وزارت بهداشت، گفت: انتشار پیامکی مبنی بر مرگ 5 نفر بر اثر مصرف سوسیس و کالباس در بیمارستان آریا تهران صحت ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر حسینی گفت: پیش از این نیز خبری مبنی بر بروز ضایعه نخاعی 10 شهروند به دلیل مصرف سوسیس و کالباس و انتقال آنها به بیمارستان نمازی شیراز منتشر شده بود که بر اساس گزارش رسمی بیمارستان این مورد تکذیب شد.

وی با اشاره به این که، حوزه سلامت به دلیل اهمیتی که در جامعه دارد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: چرخش اخبار بی پایه و اساس و بدون مستندات علمی و رسمی می تواند در فضاهای مجازی آرامش مردم را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

وی از مردم خواست تا نسبت به انتشار این دست از اخبار که فاقد منبع مستند و قانونی است و منجر به تشویش اذهان عمومی می‌شوند، اعتماد نکنند.

در همین رابطه دکتر مسعود بهنود راد، مدیر عامل بیمارستان آریا در تهران نیز با ارسال نمابری به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تکذیب این خبراعلام کرد: هیچ گونه آمار فوتی در یک ماه اخیر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف سوسیس و کالباس در این بیمارستان نداشته‌ایم و خبر فوق به شدت تکذیب می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1424s, 18q