اشتباهات مداوم والدین که کودکان را چاق می‌کند!

۱۳۹۳/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۲ - کد خبر: 112301

سلامت نیوز: برخی از محبت کردن‌ها و جلب توجه‌های مادرانه نه تنها کمکی به تامین کمبودهای غذایی کودکان نمی‌کند بلکه آنها را به سمت عادت کردن به رژِیم‌های غذایی نامناسب سوق می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مادران باید از همان روزهای اول که کودک را با انواع و اقسام غذاها آشنا می‌کنند حد و حدود و مرزی را نیز بین غذاهای نامناسب و سالم بگذارند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند گاهی والدین برای آرام کردن کودکان خود به آن ها قول هایی برای خرید برخی از خوراکی‌ها می دهند که این گونه رفتارها سبب ایجاد عادات غذایی نامطلوب در کودک می‌شود که سلامتی فرزندان را نیز حتی در بزرگسالی تحت تاثیر قرار می‌دهد.
گفتنی است خرید انواع هله هوله‌ها و تغذیه کودک با آنها به ویژه در میان وعده‌ها و یا هنگامی که او مشغول بازی کردن و یا تماشای تلویزیون است موجب افزایش وزن در کودک می‌شود و چربی را در بدن او ذخیره خواهید کرد که در دوران بلوغ شاهد اضافه وزن زیادی در او خواهید شد.
همچنین مطالعات اخیر پژوهشگران نشان می‌دهد والدین نباید با مهرورزی و یا دل سوختگی خوراکی‌ها را برای کودکان خود تهیه و خریداری کنند بلکه باید به آنها آموزش دهند تا در مواقع گرسنگی با خوردن میوه و سبزیجات سلامت خود را تضمین کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91657s, 19q