برخی خانواده ها زمینه اعتیاد فرزند را فراهم می کنند

۱۳۹۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 112395
برخی خانواده ها زمینه اعتیاد فرزند را فراهم می کنند

سلامت نیوز: معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: برخی خانواده ها ناخواسته زمینه اعتیاد فرزندان خود را فراهم می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سردار سعید منتظر المهدی در رابطه با اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: خانواده مهمترین اصل جامعه به شمار می رود. برخی خانواده ها ناخواسته زمينه اعتياد فرزندان خود را فراهم مي‌كنند و سهم بسیار بالایی در اعتیاد فرزندان خود دارند، این موضوع تغیير نگرش ها در امر مبارزه با مواد مخدر و لزوم پیشگیری اجتماعی و آموزش به خانواده‌ها را در این رابطه ثابت می‌کند.

وی با بیان اینکه باید ریشه های اعتیاد در جامعه را ارزیابی کنیم، در رابطه با سهم خانواده در بروز یا عدم بروز اعتیاد در جامعه گفت: وقتی هنجارشکنی در خانواده امری عادی به شمار می رود و به قوانین و مقررات خانواده احترام گذاشته نمی شود یا نزاع پدر و مادر یا فرزند و پدر وجود دارد زمینه برای اعتیاد فرزندان فراهم می شود. والدين آگاه باشند درصورتی که فرصت گفتمان در خانواده فراهم باشد، مشکلات تک تک اعضاي خانواده مطرح و برای حل آنها برنامه‌های مشترکي اجرا می‌شود.

منتظر المهدی آموزش همگانی را در پیشگیری از اعتیاد موثر دانست و گفت: باید آموزش همگانی پیشگیری از اعتیاد برای والدین و فرزندان ارائه شود.کارشناسان نیروی انتظامی نیز در مجامع آموزشی این مساله همچنین راهکارهای پیشگیری از بسیاری از جرائم را برای هموطنان بازگو می کنند و این موضوع بسیار مورد استقبال قرارگرفته و نتایج خوبی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت مهم معاونت اجتماعی در کشور ارائه آموزش های همگانی برای پیشگیری از وقوع جرائم، اعتیاد و ایجاد احساس امنیت در جامعه است، عنوان داشت:12 ميليون دانش آموز در جامعه وجود دارد که این تعداد دانش آموز با احتساب خانواده هاي آنان، بيش از نيمي از جمعيت کشور را شامل می شود، لذا در اين راستا توجه به بعد آموزش همگاني در سطوح مختلف از مهد کودک ها گرفته تا دانشگاه ها بايد در دستور کار باشد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: در نیروی انتظامی بر همین اساس تعدادی از مدارس را به صورت رندمی انتخاب کرده و آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه داده ایم. سال جاری نیز گسترش آموزش‌های همگانی را در دستور کار داریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.29431s, 19q