آدم ​رباها برای آزادی مقتول، 900 میلیون تومان می​خواستند

۱۳۹۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 112397

سلامت نیوز: با کشف جسد یک مرد جوان درون خودروی رها‌شده‌ای در شهرک اندیشه در غرب استان تهران، کارآگاهان جنایی با شناسایی خانواده‌اش پی بردند وی قربانی آدم‌ربا‌ها شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم آنلاین، روز نوزدهم اردیبهشت امسال مردی با مرکز فوریت های پلیسی 110غرب استان تهران تماس گرفت و خبر داد چند روزی است یک خودروی اپتیما بدون سرنشین مقابل یک خانه ویلایی در فاز چهارم شهرک اندیشه پارک شده و از صاحب آن خبری نیست.

ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام و در تحقیق از مرد تماس گیرنده متوجه شدند، این خودرو از یک هفته پیش مقابل خانه یکی از همسایه ها پارک شده و او ابتدا گمان می کرده خودرو متعلق به یکی از همسایه ها باشد، اما در تحقیق از همسایه ها متوجه شده کسی صاحب آن را نمی شناسد و در ادامه متوجه بوی نامطبوعی از آن شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

در پی این تماس و حضور ماموران در محل آنها با گشودن قفل صندوق عقب خودرو با جسد مرد جوانی که درون پتو پیچیده شده بود رو به رو شده و موضوع را به قاضی برجسته بازپرس ویژه قتل دادسرای شهریار، گزارش کردند.

در تحقیقات اولیه، جسد مرد جوان که به نظر می رسید بر اثر اصابت جسمی سخت کشته شده است، به پزشکی قانونی منتقل و خودرو نیز برای شناسایی مالک آن به پارکینگ پلیس انتقال یافت.

با شروع تحقیقات کارشناسان پزشکی قانونی نظر دادند، یک هفته از زمان مرگ مرد جوان می گذرد. با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات کارآگاهان برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد تا این که ماموران با استعلام از اداره راهنمایی و رانندگی هویت مالک خودرو به نام «حسن» را به دست آوردند و چند روز پیش موفق به شناسایی خانواده وی در یکی از محله های تهران شدند.

در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، مرد جوان با خودروی خود خانه اش را در تهران ترک کرده و دیگر بازنگشته است تا این که دو مرد غریبه با خانواده او تماس گرفته اند و با ادعای این که پسرشان را ربوده اند، برای آزادی وی 900 میلیون تومان پول خواسته بودند.

خانواده مرد گمشده ابتدا موضوع را جدی نگرفته و تصور می کردند برخی قصد اخاذی از آنها را دارند، اما وقتی پسرشان به خانه باز نگشته و دوباره آدم ربا ها با آنها تماس گرفته و خواسته شان را تکرار کرده اند، با حضور در پلیس آگاهی ماجرای ربوده شدن وی را گزارش داده اند و گمان نمی کردند پسرشان به دست آدم ربا ها کشته و جسدش درون خودروی خودش رها شده باشد.

بنا بر این گزارش، با مشخص شدن هویت جسد، تحقیقات کار آگاهان جنایی پلیس آگاهی شهرستان شهریار در غرب استان تهران، دستگیری عاملان این گروگانگیری مرگبار را آغاز کرده اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.95483s, 18q