ماري‌جوانا باشد، سيگار نه!

۱۳۸۷/۰۴/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11242
ماري‌جوانا باشد، سيگار نه!

در هلند نگهداري مواد‌مخدر جرم محسوب مي‌شود اما افرادي كه راغب باشند مي‌توانند در قهوه‌خانه‌هاي مجاز اين كشور با خيال راحت حشيش مصرف كنند.

قانون جديد هلند راه مصرف ماري‌جوانا را همچنان باز نگهداشته اما مصرف سيگار در تمام اماكن عمومي از جمله رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها را ممنوع اعلام كرده است. به اين ترتيب پس از اسكاتلند و انگليس، هلند سومين كشوري محسوب مي‌شود كه در اين مسير گام مي‌گذارد.

اگرچه منع استعمال سيگار در اماكن عمومي بيشتر به قصد دفاع از حقوق شهروندان غيرسيگاري طراحي شده كه ناخواسته در معرض دود سيگار هستند، اما نتيجه بررسي‌ها در انگلستان نشان مي‌دهد كه از زمان اجراي اين قانون در سال گذشته، تا به امروز 400 هزار سيگاري، ترك سيگار كرده‌اند كه اين رقم به معناي پيشگيري از 40 هزار مرگ زودرس در ده سال آينده است.

افراد مبتلا به بيماري‌هاي ريوي نظير آسم با خوشحالي اظهار مي‌كنند كه با فروكش كردن فضاي مه آلود كافه‌ها و رستوران‌ها حالا بهتر نفس مي‌كشند و موارد تنگي نفس شان خيلي كمتر شده است.

كمربند قانون‌هاي محدود‌كننده افراد سيگاري در شرايطي تنگ‌تر مي‌شود كه سيگاري‌هاي ما هنوز به‌به و چه‌چه‌كنان قليان به خانه‌ها مي‌برند. هر دم از اين باغ بري مي‌رسد...

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00756s, 18q