پیگیری پرونده‌ فوت دو مادر حین زایمان در یک بیمارستان اراک

۱۳۹۳/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۰ - کد خبر: 112524

سلامت نیوز: روز گذشته زن 31 ساله الیگودرزی بر اثر عمل سزارین در بیمارستانی در اراک درگذشت و با مرگ این مادر پرونده‌ای برای آن تشکیل شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این مادر باردار روز شنبه به دلیل نبود امکانات کافی در الیگودرز برای عمل سزارین به بیمارستانی در اراک مراجعه کرده و بعد از زایمان به علت خونریزی داخلی جان خود را از دست می‌دهد. این دومین زایمان این خانم بود و کودک سالم به دنیا آمد.

متأسفانه این دومین مورد مرگ یک مادر به دنبال عمل سزارین در این بیمارستان طی یک ماه اخیر است.

حسن طاهر احمدی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص رسیدگی به پرونده فوت این مادر باردار در این بیمارستان خصوصی اراک اظهار داشت: بلافاصله پس از دریافت این گزارش به انضمام پرونده قبلی این بیمارستان، جلسه‌ای با حضور رئیس و دادستان نظام پزشکی و رئیس بیمارستان برگزار شد.

وی تصریح کرد: هر دو پرونده به منظور بررسی و تشخیص علت حادثه تحویل دادستان نظام پزشکی استان شد تا نتیجه نهایی را بررسی و اعلام کنند.

طاهر احمدی با اشاره به اینکه مرجع تشخیص سهل‌انگاری و قصور احتمالی، نظام پزشکی است، گفت: به دلیل اینکه در این دو پرونده شکایتی از دانشگاه صورت نگرفته است، دانشگاه به عنوان مدعی‌العموم در این پرونده عمل می‌کند و همچنین ستادی با حضور رئیس دانشگاه، معاون درمان و معاون بهداشتی دانشگاه و مدیریت درمان استان به منظور رسیدگی به این موضوع فعال است و پیگیر این شرایط خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مسولین هر چه سریع تر پیگیری کنن نا جون یه زن دیگه تو خطر نیوفته
گرچه دیگه اون دوتا مادر از دست رفتن بچه هاشون بی ماذر شدن
1.96369s, 19q