گياه‌خواري به همراه يوگا روشي موثر در پيشگيري از سرطان

۱۳۸۷/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11260
گياه‌خواري به همراه يوگا روشي موثر در پيشگيري از سرطان

اين گروه از پژوهشگران به پيشرفت مهمي در زمينه درك نحوه تاثير اين قبيل تكنيك‌ها در بهبود سلامت دست يافته‌اند. اين پژوهشگران از انستيتو طب ذهن / بدن بنسون – هنري در بيمارستان عمومي ماساچوست و مركز ژنوم در موسسه پزشكي ديكانس با همكاري يكديگر دريافتند كه اين روشهاي آرام كننده با ايجاد تغيير در الگوهاي فعاليت ژني كه روي نحوه واكنش بدن به استرس تاثير دارند، عمل مي‌كنند. اين تغييرات هم بر روي يوگسيت‌هاي حرفه‌اي و هم افرادي كه به تازگي تمرينات را در طول مطالعه آغاز كرده بودند، مشاهده شده است.

هربرت بنسون استاديار پزشكي در دانشكده طب هاروارد در اين باره مي‌گويد: همه چيز در مغز شما اتفاق نمي‌افتد بلكه آنچه ما دريافته‌ايم اين است كه وقتي شما به يك واكنش آرامش بخش عكس‌العمل نشان مي‌دهيد، ژنهاي بسياري كه با استرس فعال و غيرفعال مي‌شوند، ‌درواقع به روش ديگري عمل مي‌كنند – مغز نيز مي‌تواند به طور فعال اين ژنها را خاموش و روشن كند. چون ذهن از بدن جدا نيست.

در اين پژوهش مشاهده شد كه بيش از 2200 ژن در يك گروه يوگا كار در طولاني مدت در مقايسه با گروه كنترل كه اين تمرينات را نداشتند به طور كاملا متفاوت فعال مي‌شوند.

در عين حال بخش ديگري از يافته‌هاي جديد حاكيست كه دنبال كردن يك رژيم گياه‌خواري با چربي كم به همراه يوگا و ورزش در جهت مقابله با سرطان‌ها بويژه سرطان پروستات بسيار موثر است.

پژوهشگران دريافته‌اند: تركيب يك رژيم كم چرب غني از ميوه‌ها و سبزيجات با تمرينات منظم يوگا باعث فعال شدن ژنهايي مي‌شود كه با سرطان مبارزه مي‌كنند و از طرفي هم به طور موثر ساير ژنهايي را كه عامل پيشرفت سرطان هستند از كار مي‌اندازد.

اين مطالعات نيز از سوي متخصصان انستيتو تحقيقات طب پيشگيري در دانشگاه كاليفرنيا صورت گرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.48611s, 18q