دانشجویان پرستاری بر بالین بیماران حاضر می شوند

۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۵ - کد خبر: 112626

سلامت نیوز: معاون پرستاري وزارت بهداشت در اجلاس روساي دانشكده‌هاي پرستاري و مديران پرستاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور گفت: آيين‌نامه استفاده از دانشجويان گروه پرستاري در بالين در دست اجرايي شدن است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمد ميرزابيگي افزود: با توجه به كمبود نيروي كادر پرستاري در سطح بيمارستانها و افزايش مهارتهاي علمي و كسب تجربه دانشجويان پرستاري براي حضور در بخشهاي درماني، آيين‌نامه استفاده از دانشجويان پرستاري در بالين در دانشگاه‌ها دردست اجرا است.

وی، رضايت مردم از خدمات درماني و پرستاري را يكي از اهداف نظام سلامت برشمرد و گفت: ارائه نظرها و پيشنهادهای رؤساي دانشكده ها و مديران پرستاري دانشگاه‌ها درباره چگونگي اجراي اين آيين‌نامه كمك مي‌كند تا اين طرح به صورت كامل‌تر و با مشكلات كمتری اجرا شود.

معاون پرستاري وزارت بهداشت با تأكيد بر ضرورت حضور فعال رؤساي دانشكده‌هاي پرستاري و مديران پرستاري دانشگاه‌ها در جلسات هماهنگي و قطب دانشگاه‌ها گفت: رؤساي دانشكده‌ها و مديران پرستاري بايد فعالانه در جلسات سياست‌گذاري شركت كرده و از نظر علمي و آموزشي و هم از نظر اجرايي براساس خرد جمعي تصميم‌گيري نموده و به نتايج مطلوبي در اين زمينه دست يابند.

ميرزابيگي با اشاره به اينكه تاكنون گامهاي مؤثري در اجراي طرح تحول نظام سلامت برداشته شده اظهار داشت: تأمين نيروي انساني، تنظيم ظرفيت دانشگاه‌ها براساس سند عرضه و تقاضا و تطبيق ظرفيت دانشگاه‌ها در درازمدت، استفاده از دانشجويان ارشد و دكتري پرستاري و آژانس‌هاي پرستاري به طور پاره وقت، استفاده از يك بهيار به ازاي هر چهار پرستار و يك شكل نمودن لباس فرم كادر پرستاري بصورت كشوري از ديگر برنامه‌هاي معاونت پرستاري مي‌باشد.

وي همچنين ساماندهي و يكسان‌سازي قوانين مربوط به نظام پرستاري از طريق اتوماسيون و نصب نرم‌افزارهاي اين استانداردها در تمام ايستگاه‌هاي پرستاري مراكز درماني سراسر كشور را از اولويت‌هاي ديگر معاونت پرستاري ذكر كرد.

معاون پرستاري با تأكيد بر اينكه نحوه پرداخت‌ها با دستورالعمل ابلاغي وزير بهداشت مشخص شده گفت: شرح وظايف دانشجويان، نحوه نظارت و نحوه پرداخت‌ها همزمان با اجراي آيين‌نامه به دانشگاه‌هاي سراسر كشور ابلاغ خواهد شد.

سامانه ثبت نام دانشجويان پرستاري متقاضي كار در بالين dn.behdasht.gov.ir فعال است و دانشجويان مي‌توانند با مراجعه به اين سامانه اعلام آمادگي و ثبت نام كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.20341s, 19q