اولین فراخوان کشوری بورس دانشجویان دکترای تخصصی

۱۳۹۳/۰۲/۳۱ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 112670

سلامت نیوز: رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از برگزاری اولین فراخوان کشوری بورس دانشجویان دکتری تخصصی در کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سلیمان احمدی با اعلام این خبر گفت: اولین فراخوان کشوری بورس دانشجویان دکتری تخصصی داخل کشور شامل گروه‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری است.

وی با بیان اینکه از این پس بر اساس تقویم هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شده است که همه ساله در اردیبهشت این فراخوان اعلام شود گفت: اهدافی که در این دوره و فراخوان دنبال می‌کنیم عدالت در جذب و پذیرش دانشجویان جهت بورسیه و تأمین کادر هیئت علمی مجرب، متعهد و دارای معلومات علمی و آموزشی بالا به عنوان عضو هیئت علمی گروه پزشکی به طور برجسته است.

وی افزود: از اهداف دیگر این فراخوان این است که دانشگاه‌هایی که برای پذیرش نیروی مورد نیاز، نبازسنجی کرده‌اند نیز در این فراخوان مشارکت داشته باشند.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت افزود: این فراخوان در 51 رشته و شامل: داروسازی (11 رشته)، پیراپزشکی( 4 رشته) علوم پایه پزشکی (21 رشته)، مدیریت سلامت و آموزش پزشکی و اخلاق پزشکی(8 رشته)، بهداشت (5 رشته)، پرستاری یک رشته و دندانپزشکی یک رشته است.

احمدی با بیان اینکه امتیاز داوطلبان بر اساس رشته محل محاسبه می‌شود، گفت: در مجموع 208 ظرفیت در 51 رشته برای 56 دانشگاه جذب خواهند شد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: این فراخوان اختصاص به دانشجویانی دارد که در مقاطع دکتری تخصصی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و در رشته‌های اعلام شده تحصیل می‌کنند.

وی گفت: در صورت جذب و طی مراحل گزینش علمی و عمومی و پس از موافقت شورای اجرایی بورس، حکم بورس دانشجویان صادر خواهد شد و پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاهی که بورسیه شده‌اند مستقیماً به عنوان هیئت علمی متعهد خدمت با مرتبه استادیاری اشتغال خواهند داشت.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: بر اساس نیازسنجی انجام شده از دانشگاه‌های کمتر برخوردار مقرر شد تا داوطلبان این دانشگاه‌ها حق انتخاب 2 رشته را داشته باشند تا امکان جذب توسط این دانشگاه‌ها افزایش یابد و برعکس در دانشگاه‌های مادر و بزرگ مثل تهران، شهیدبهشتی، شیراز، اصفهان و مشهد داوطلبان فقط اجازه انتخاب یک رشته و محل را خواهند داشت.

وی یادآور شد: متقاضیان برای شرکت در بورس دکترای تخصصی از امروز به مدت یک ماه فرصت دارند تا به سایت مرکز خدمات آموزشی به نشانی http://jazb.aac.behdasht.gov.ir مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: ملاک ثبت نام متقاضیان در فراخوان، گرفتن کد رهگیری پس از ثبت نام است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.48347s, 18q