خطرهاي این رژیم خطرناک برای زنان باردار و شیرده

۱۳۹۳/۰۳/۰۲ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 112735
خطرهاي این رژیم خطرناک برای زنان باردار و شیرده

سلامت نیوز: خام‌خواري با گياهخواري تفاوت‌هاي زيادي دارد. خام‌خواري جزو رژيم‌هاي بسيار خطرناک است و به هيچ فردي توصيه نمي‌شود. اين نوع رژيم مي‌تواند عوارض فراواني‌ مخصوصا براي خانم‌هاي باردار و شيرده ايجاد کند.

اگر رژيم گياهخواري داريد و در کنار آن از گوشت ماهي هم استفاده مي‌کنيد، رژيم غذايي‌تان يکي از مناسب‌ترين رژيم‌هاي غذايي است و اگر اين رژيم غذايي، همراه با مصرف حجم متعادلي از لبنيات و تخم‌مرغ هم باشد، مي‌توان گفت يکي از بهترين و سالم‌ترين رژيم‌هاي غذايي را داريد. در واقع حذف گوشت قرمز و گوشت مرغ و جايگزين کردن گوشت ماهي براي افراد گياه‌خواري که غلات و حبوبات کافي مصرف مي‌کنند، مشکل چنداني از نظر تامين پروتئين مورد نياز بدن به ‌وجود نمي‌آورد اما بايد حواستان باشد که مواد غذايي گروه‌هاي مختلف را در حجم متعادلي در برنامه غذايي روزانه خود بگنجانيد تا دچار کمبودهاي تغذيه‌اي نشويد. خانم‌هايي هم که باردار يا شيرده هستند، بايد چنين رژيم‌هايي را با نظر پزشک خود ادامه دهند تا مشکلي براي خود و فرزندشان به وجود نيايد.

با اين حال، بازهم تاکيد مي‌کنم رژيم خام‌خواري که حبوبات و نان در آن ‌جايي ندارد،‌ اصلا رژيم سالم و مناسبي نيست و بهتر است آن را کنار بگذاريد. مصرف حجم مناسبي از مکمل‌هاي مولتي‌ويتامين مينرال در طول روز براي تامين ريزمغذي‌هاي مورد نياز هم توصيه مي‌شود. درنهايت مي‌توان گفت هرچند رژيم گياهخواري،‌ بهترين نوع رژيم غذايي نيست اما متخصصان تغذيه مي‌توانند به افرادي که دوست دارند اين رژيم غذايي را داشته باشند کمک کنند سلامتشان به خطر نيفتد اما اين در مورد خام‌خواري صدق نمي‌کند.

منبع:هفته نامه سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.78199s, 19q