رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران:

پزشکان بدون معاینه و شناخت وضعیت بیمار جواز دفن صادر نکنند

۱۳۹۳/۰۳/۰۲ - ۱۶:۴۶ - کد خبر: 112742

سلامت نیوز: رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران گفت: پزشکان نباید جواز دفن را برای بیمارانی که کمتر از 48 ساعت بیمار آنان بوده‌اند بنویسند زیرا این موضوع عامل تشکیل بسیاری از پرونده‌های شکایت از پزشکان است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، ایرج خسرونیا در بیست و پنجمین کنگره متخصصین داخلی با بیان اینکه پزشکان نباید جواز دفن را برای بیمارانی که کمتر از 48 ساعت بیمار آنان بوده‌اند بنویسند، اظهار داشت: به تمام پزشکان توصیه می‌شود حتی اگر رئیس بیمارستان هم دستور داد بدون شناسایی دقیق بیمار و بررسی شرح حال نباید دست به چنین کاری زد.

رئیس دادگاه بدوی نظام پزشکی ادامه داد: به عنوان نمونه در پرونده‌ای فردی به خاطر سرفه و سرماخوردگی به پزشک مراجعه کرده و بعد از 48 ساعت که تحت نظر پزشک بود، فوت کرده است؛ غافل از اینکه بیمار یک هفته قبل دچار تصادف شده و علت مرگ پای پزشک نوشته شده و پایش هم به دادگاه باز شده است.

این فوق تخصص گوارش خاطرنشان کرد: هیچ یک از پزشکان به خصوص پزشکان داخلی نمی‌خواهند گرفتار قانون شوند اما هر هفته در پزشکی قانونی و نظام پزشکی پرونده‌هایی وجود دارد که یا پزشک به طور مستقیم دخالت دارد یا به دلیل دریافت 20 تا 30هزار تومان حق ویزیت گرفتار پرونده‌ای شده که رهایی از آن دشوار است.

وی تأکید کرد: به عنوان کارشناس و رئیس دادگاه بدوی زمانی که یک پزشک 50 - 60 ساله را برای رسیدگی به پرونده شکایتش می‌بینم شرمسار و خجالت زده می‌شوم.

خسرونیا اظهار داشت: حال در این پرونده پزشک محکوم شود یا نشود این معطل شدن‌ها و به هم ریختگی اعصاب به دلیل ازدیاد پرونده‌ها مایه خجالت ما می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12627s, 19q