تعیین تعرفه برای انجام معاینات دوره ای دندانپزشکی

۱۳۹۳/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۴ - کد خبر: 112768

سلامت نیوز: رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان با اشاره به اینکه کودکان زیر 12 سال مشمول بیمه دندانپزشکی می‌شوند، گفت: در کارهای پیشگیری دندان برای اولین بار برای معاینه دوره‌ای تعرفه‌ای را قرار داده‌ایم که مثلا فرد مثلا در سال دوبار بتواند از پوشش بیمه‌ای برخوردار شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر انوشیروان محسنی بندپی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه سهم مردم چگونه در نظام سلامت کاهش خواهد یافت، افزود: سالها تلاش کرده‌ایم تا سهم واقعی نظام سلامت را از بودجه ناخالص دولتی و از منابع عمومی دریافت کنیم.

وی با اشاره به طراحی طرح تحول سلامت در وزارت بهداشت، ادامه داد: در اجرای این طرح میان سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت همکاری خوبی وجود دارد، به گونه‌ای که تصمیم گرفته شد هزینه بستری مردم را به حداقل برسانیم.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان با اشاره به اینکه 75 درصد مراجعات بستری در بخش دولتی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم دغدغه پرداخت و کیفیت خدمات را از دوش این افراد برداریم، کار بزرگی انجام داده‌ایم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا بیمار به صورت مستقیم هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد یا خیر، گفت: بیمار با مراجعه‌ به بیمارستان هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد، بلکه بیمارستان با منابع بیمه و منابع وزارت بهداشت هزینه‌ها را دریافت خواهد کرد.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان طرح تحول سلامت را طرح "تحول‌گر" دانست و افزود: این طرح باید به مرور توسعه پیدا کند و نقاط ضعف آن برطرف و نقاط قوت آن نیز تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار سازمان بیمه سلامت معوقات بیمارستانها را پرداخت کرده است، گفت: تنها در بخش خصوصی و تامین اجتماعی عقب‌ماندگی داریم.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان با اشاره به اینکه کودکان زیر 12 سال مشمول بیمه دندانپزشکی می‌شوند، گفت: در کارهای پیشگیری دندان برای اولین بار برای معاینه دوره‌ای تعرفه‌ای را قرار داده‌ایم که مثلا فرد مثلا در سال دوبار بتواند از پوشش بیمه‌ای برخوردار شود.

بندپی در پاسخ به سئوال دیگر مجری برنامه مبنی بر اینکه چگونه باید نظارتها را قوی‌تر از گذشته کرد، اظهار داشت: میان معاونت درمان و سازمان بیمه سلامت و معاونت سلامت وزارت بهداشت تفاهمنامه‌ای منعقد شده تا در روند رسیدگی به اسناد نظارت‌های لازم صورت گیرد.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: اگر کسی اعتراض و شکایتی دارد می‌تواند به وزارت بهداشت و ناظران مقیم سازمان بیمه سلامت شکایت خود را اعلام کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71395s, 19q