‌زردي و بي‌قراري ازعلائم عفونت ادراري در نوزادان است

۱۳۸۷/۰۴/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11278
‌زردي و بي‌قراري ازعلائم عفونت ادراري در نوزادان است

دكتر احمد شجري در گفت‌وگو با ايسنا، در اين خصوص با اشاره به اين كه عفونت ادراري در زير يك ماهگي در بين دختران و پسران برابر است، اظهار كرد: اين بيماري در دختران شايع‌تر از پسران است.

وي با بيان اين كه علائم عفونت ادراري در سنين مختلف متفاوت است، اذعان داشت: در دوران نوزادي اين علائم مي‌تواند به صورت شير نخوردن، زردي و بي قراري بروز كند و از يك ماهگي تا پايان 3 سالگي اين علائم به صورت دردهاي شكمي، يبوست و استفراغ ظاهر مي‌شود.

عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشكي يزد خاطرنشان كرد: اين بيماري بعد از دوران شيرخوارگي بيشتر به صورت سوزش ادرار، تكرر ادرار، عدم كنترل ادرار و ادرار اورژانسي است.

وي با اشاره به اين كه براي تشخيص عفونت ادرار بايد كشت ادراري گرفته شود، تصريح كرد: نحوه اين كشت مهم است چرا كه در افراد شيرخوار بهتر است به صورت كيسه ادراري گرفته شود كه قبل از اتصال، كيسه شيرخوار بايد تميز شسته و خشك شود و در حالت نيمه ايستاده ادرار را جمع آوري كنند.

دكتر شجري توصيه كرد: بهترين راه درمان جلوگيري از بروز يبوست در كودكان است. همچنين نبايد كودكان ادرار خود را نگه دارند.

اين فوق تخصص كليه اطفال در پايان شستشوي تميز (از جلو به عقب) را از ديگر نكات پيشگيري كننده در اين بيماري دانست و در پايان گفت: اين بيماران با توجه به جواب كشت ادرار انجام شده بايد تحت نظر پزشك متخصص درمان ‌شوند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.00431s, 19q