طرح سنجش سلامت نوآموزان پایه اول ابتدایی اجرا می شود

۱۳۹۳/۰۳/۰۵ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 112996

سلامت نیوز: رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام گفت: اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از 21 خرداد جاری در همه شهرستان های استان آغاز می شود .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سید ˈمحمد موسویˈ در نشست ستاد هماهنگی طرح سنجش سلامت استان، اظهار کرد: بر پایه برنامه ریزی ها، این طرح در 15 پایگاه ثابت و سیار در مناطق مختلف استان اجرا خواهد شد.

وی افزود: بر اساس پیش بینی ها، با اجرای این طرح نزدیک به 9 هزار و 500 دانش آموز برای ورود به دبستان در سال تحصیلی جدید مورد سنجش سلامت قرار می گیرند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام ادامه داد: در این طرح دانش آموزان در زمینه های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم مورد سنجش قرار می گیرند.

موسوی یادآور شد: اولیا نوآموزان پایه اول ابتدایی می توانند به نزدیکترین آموزشگاه محل سکونت مراجعه تا اقدام لازم برای معرفی فرزند آنان به پایگاههای سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی انجام شود.

وی اضافه کرد: مدارس ابتدایی نیز با دریافت تصویر شناسنامه و عکس دانش آموزان آنان را به یکی از پایگاه های سنجش سلامت معرفی می کنند.

وی تاکید کرد: در طرح سنجش سلامت برای هر کودک پرونده سلامت تشکیل می شود که وجود این پرونده برای نام نویسی در پایه اول ابتدایی الزامی است.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام بیان کرد: با بررسی ها و آزمایش های انجام شده در پایگاه های سنجش سلامت، ادامه تحصیل دانش آموزان در آموزشگاههای عادی یا استثنایی مشخص می شود.

موسوی همچنین شناسایی تفاوت های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت های جسمی و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

وی ادامه داد: طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان با همکاری وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی اجرا می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.5265s, 19q