شامپو‌هاي لاغر كننده

۱۳۸۷/۰۴/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11301
شامپو‌هاي لاغر كننده

اكنون در همه خانه‌ها حمام وجود دارد از انواع و اقسام مواد پاك‌كننده براي شست وشوي بدن استفاده مي‌شود.

هرچند تا چند سال پيش‌ازشامپو تنها براي شست‌وشوي سر استفاده مي‌شد و اغلب صابون‌هاي قالبي براي شست‌وشوي بدن مورد مصرف قرار مي‌گرفت اما در چند سال اخير شامپو‌هاي مخصوص بدن هم مشتريان زيادي پيدا كرده و جاي خود را در قفسه حمام منازل باز كرده‌است.

يكي از دلايل تمايل به استفاده از اين شامپو‌ها سهولت مصرف آنها به دليل مايع بودنشان است. البته هنوز هم خيلي‌ها به دلايل سليقه‌اي مصرف اين شامپو‌ها را نمي‌پسندند و همچنان از صابون‌هاي قالبي استفاده مي‌كنند.

تمامي شامپوهاي بدن داراي تركيب يكسان شامل يك نوع ماده شوينده و پاك كننده، نرم كننده و مرطوب كننده پوست و ماده معطر هستند .

اكثر آنها در تركيبات خود گليسيرين و چربي هاي ضروري براي پوست را دارند و به همين دليل كمتر از صابون‌هاي قالبي پوست را خشك مي‌كنند.

البته درصد نرم‌كننده در برخي از انواع شامپو بدن بيشتر است و مصرف آن براي پوست‌هاي خشك مناسب‌تر به نظر مي‌رسد. برحسب اينكه از چه نوع شامپو بدني استفاده مي‌كنيد، انواع مناسب براي پوست خشك، پوست چرب و پوست هاي معمولي وجود دارد.

توجه داشته باشيد كه اسانس‌ها و عطرهاي مختلفي براي شامپوبدن وجود دارد كه براساس سليقه افراد مورد انتخاب قرار مي گيرند .

اما در صورتي كه پوست حساسي داريد از شامپو بدن بدون رايحه با PH خنثي استفاده كنيد كه ملايم‌تر است و كمتر پوست را تحريك مي‌كند.

براي انتخاب شامپو بدن مي‌توان از اطلاعات درج شده روي بسته‌بندي استفاده كرد و در صورت لزوم مي‌توان از مسئول داروخانه كمك گرفت.

گفتني است، اخيرا شامپو‌هاي بدن با خاصيت تسكين دهنده، لاغر كننده و لايه بردار هم  وارد بازار شده‌اند كه بسته به نوع نياز مي‌توان از آنها استفاده كرد.

همچنين با توجه به  اينكه رايحه درماني به عنوان يك علم جديد پذيرفته شده است، انتخاب رايحه دلخواه براي شامپو بدن در حين استحمام، مي‌تواند در تجديد روحيه موثر باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.13864s, 19q