بيشتر مشکلات دنداني بزرگسالي ريشه در کودکي دارد

۱۳۸۷/۰۴/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11304
بيشتر مشکلات دنداني بزرگسالي ريشه در کودکي دارد
دکتر غلامحسين رمضاني عضو هيات مديره انجمن دندانپزشکي کودکان در گفت و گو با ايرنا با بيان اين مطلب افزود زود از دست دادن دندانهاي شيري که بايد تا سنين 10 تا 12 سالگي حفظ شوند باعث مي شود دندان هاي مجاور، فضاي خالي آنها را پر کنند.
اين متخصص در دندانپزشکي کودکان اضافه کرد اين مشکل باعث مي شود جايي براي رويش دندانهاي دايمي وجود نداشته باشد و ناهنجاري هاي دنداني و فکي ايجاد شود.
دکتر رمضاني گفت افتادن دندانهاي شيري از شش و هفت سالگي آغاز مي شود و تا 10 و 12 سالگي ادامه مي يابد.
دبير هفتمين کنگره بين المللي دندانپزشکي کودکان ايران افزود براي پيشگيري از مشکلات دنداني کودکان، بايد با رويش اولين دندان يعني از حدود شش ماهگي ، کودک را به دندانپزشک نشان داد و اين روند بطور متناوب يعني هر شش ماه يکبار ادامه يابد.
دکتر رمضاني با اشاره به اينکه مهمترين مشکل دهاني و دنداني کودکان پوسيدگي دندان است افزود ميکروب هاي مولد پوسيدگي در کنار مواد قندي و تغذيه نامناسب به مرور زمان پوسيدگي هاي شديد دنداني را به دنبال مي آورد.
اين متخصص در دندانپزشکي کودکان با بيان اينکه مادران نقش مهمي در بهداشت و سلامت دهان و دندان کودکان دارند گفت مشاهده شده است کودکاني که مادرانشان از وضعيت بهداشتي مناسبي برخوردار نيستند 9 برابر بيشتر از ساير کودکان دچار پوسيدگي هاي دنداني مي شوند.
هفتمين کنگره بين المللي انجمن دندانپزشکي کودکان ايران روز چهارشنبه در بيمارستان ميلاد آغاز شد و تا 21 تيرماه به کار خود ادامه مي دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02855s, 18q