در هشتاد و دومین اجلاس جهانی بهداشت عنوان شد:

درخواست ایران از سازمانهای بین المللی برای ریشه کنی بیماری های دامی

۱۳۹۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 113045
درخواست ایران از سازمانهای بین المللی برای ریشه کنی بیماری های دامی

سلامت نیوز: وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واکسن ها بهترین ابزار برای مبارزه با بیماری های دامی است اما متاسفانه در کشورهای در حال توسعه ، فن آوری پیشرفته برای تولید واکسن ها وجود ندارد و انتقال فن اوری این واکسن ها به کشورهای در حال توسعه یا به علت گران بودن آن و یا به دلایل سیاسی و یا اقتصادی انجام نمی شود، از سازمان های بین المللی خواست تا کشورهای در حال توسعه را در ریشه کنی بیماری های دامی ، بیماری های مشترک و تولید غذای سالم کمک کنند.

وزیر جهاد کشاورزی کشورمان در اجلاس بهداشت جهانی دام در پاریس سخنرانی کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان در مراسم افتتاحیه هشتاد و دومین مجمع عمومی جهانی بهداشت دام در پاریس در سخنانی با اشاره به ماموریت این سازمان در شرایط افزایش جمعیت، فقر، تامین غذای سالم و جهانی شدن گفت: به دلیل همین ویژگی ها در بیشتر کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه ، رونق و افول دامداری و تولید فراورده های سالم دامی به شیوع یا عدم شیوع بیماری های دامی بستگی دارد.
وی با اشاره به سازوکار سازمان بهداشت جهانی دام در کمک به کشورهای در حال توسعه افزود:با این نگاه، موفقیت این سازمان در اجرای ماموریت های خود به ویژه در بخش کشاورزی ، روستایی و تامین غذای سالم در جهان حیاتی است.
حجتی منطقه خاورمیانه را نیازمند اقدامات زیادی در بحث بهداشت دام دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا سازمان جهانی بهداشت دام را در انجام ماموریت های خود در خاورمیانه کمک کند.
وزیر جهادکشاورزی کشورمان در عین حال از سازمان های بین المللی ، سازمان های بین کشوری مانند فائو ، بانک جهانی و کمیسیون اروپا خواست تا کشورهای در حال توسعه را در ریشه کنی بیماری های دامی ، بیماری های مشترک و تولید غذای سالم کمک کنند.
وی با تاکید بر اینکه در بیشتر موارد واکسن ها بهترین ابزار برای مبارزه با بیماری های دامی است گفت: متاسفانه در کشورهای در حال توسعه ، فن اوری پیشرفته برای تولید واکسن ها وجود ندارد و انتقال فن اوری این واکسن ها به کشورهای در حال توسعه یا به علت گران بودن آن و یا به دلایل سیاسی و یا اقتصادی انجام نمی شود.
وی در پایان از تلاش های سازمان جهانی یهداشت دام در تدوین قوانین و مقررات مربوط به بهداشت دام قدردانی کرد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.96496s, 19q