درخواست محیط زیست از نیروی انتظامی برای مبازره با خرید و فروش حیات وحش

۱۳۹۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۴۰ - کد خبر: 113052

سلامت نیوز: مدیرکل محیط زیست استان تهران از نیروی انتظامی درخواست کرد برای مبارزه با خرید و فروش حیات وحش با این سازمان همکاری کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، دکتر محمدهادي حيدر زاده با اشاره به افزایش فروش انواع حیوانات در استان تهران گفت: اخیرا با دو مانوری که در سطح تهران انجام شد توانستيم از خرید دو تمساح كه در فضاي مجازي عرضه شده بود با ورود نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان تهران جلوگیری و متخلفین را شناسایی کنیم.

وی با اشاره به همکاری نهادهاي مسئول اظهار داشت: این هماهنگی ها باید با نیروی انتظامی انجام شود که هر گونه خریدو فروش حیوانات غیر قابل تجارت و جزو معاهده سایتیس ممنوع شود همچنین محیط زیست اقدامات لازم برای ورورد و برخورد با متخلفین را تا آنجا که امکان و توان دارد انجام می دهد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران تاکید کرد: اطلاعات مردم در زمینه شناسایی اینگونه تخلفات می تواند به ما کمک بزرگی کند.

حيدر زاده با بیان اینکه از لحاظ قانونی سازمان حفاظت محیط زیست صرفا در زمینه‌ گونه هایی می تواند ورود پیدا کند که در لیست سایتیس هستند گفت: در حقیقت منع خرید و فروش در این معاهده وجود دارد و در سایر گزینه ها محیط زیست نمی تواند ورود کند که تعداد زیادی از پرندگان و چهارپایان پستاندار و گونه های ارزشی دیگر را شامل می شود.‬

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36993s, 19q