رئیس كمیسیون سلامت شورای تهران:

مردم تخلفات شهرداری تهران در تغییر كاربری‌ها را گزارش دهند

۱۳۹۳/۰۳/۰۶ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 113083
مردم تخلفات شهرداری تهران در تغییر كاربری‌ها را گزارش دهند

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: در صورت لزوم برای تخلفات شهرداری تهران در تغییر کاربری‌ها از ظرفیت مراجع قضایی استفاده خواهیم کرد.

رحمت اله حافظی در گفتگو با ایلنا با اشاره به اینکه تغییر کاربری‌ها در شهرداری تهران از مواردی است که به عنوان یکی از تخلفات در کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری پیگیری می‌شود، تصریح کرد: املاکی که برای فضای سبز و خدمات عمومی شهر در نظر گرفته شده به صورت غیر قانونی تغییر کاربری یافته است.

وی در این زمینه گفت: ملکی در محدوده جانبی شهرداری منطقه ۵ تهران، کاربری فضای سبز داشته است که متاسفانه با تغییر کاربری آن به صورت غیرقانونی به بخش خصوصی واگذار شده و در حال گود برداری برای ساخت واحدهای مسکونی، اداری و تجاری است از شهردار درخواست می‌کنیم که دستور توقف پروژه صادر شود تا تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری در محدوده فرمانیه نیز با تغییر کاربری بار دیگر مرتکب تخلف شده است، گفت: ۲۰ هزار متر زمین که در پهنه s (خدمات و تاسیسات شهری) در این منطقه قرار داشت به مساحت ۱۴هزار و ۲۰۰ متر به بخش خصوصی واگذار شده است. این زمین که متعلق به میادین میوه و تره بار و شهرداری بود با تغییر کاربری در وضعیت گود برداری قرار دارد.

حافظی با بیان اینکه در منطقه غرب میدان اقدسیه نیز شاهد تغییر کاربری دیگری هستیم، افزود: در این تغییر کاربری ۶۰ درصد از درختان ۲۰ ساله یک بوستان با حکم قضائی مبنی بر تخریب تاسیسات، نابود شده است و حتی در این نابودی تیرهای چراغ برق نیز از بین رفته است.

وی با بیان اینکه دیوان عدالت اداری اعلام کرده که رای قطعی نبوده است، تاکید کرد: از دستگاه قضا انتظار داریم که در صدور ارای خود تمامی جوانب امر لحاظ شود تا اینگونه با اموال عمومی صدمه وارد نشود. متاسفانه با یک رای نسنجیده صد‌ها درخت از بین رفته است.

حافظی با تاکید بر اینکه پیش بینی می‌کنیم مواردی متعددی از تخلفات شهرداری تهران در حوزه تغییر کاربری‌ها در شهر وجود داشته باشد، اعلام کرد: از مردم تهران می‌خواهیم که در صورت مشاهده این موارد حتماً به شورا اطلاع دهند تا ما بتوانیم از حقوق شهروندی دفاع کنیم البته تذکرات لازم را به شهرداری خواهیم داد و اگر در این مسیر احساس کنیم که ضرورت دارد حتماً از مراجع قضائی و ظرفیت آن برای تخلف‌های صورت گرفته استفاده می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64689s, 19q