آقایان بخوانند:موارد بهداشتي كه مردان نبايد ناديده بگيرند!

۱۳۸۷/۰۴/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11313
آقایان بخوانند:موارد بهداشتي كه مردان نبايد ناديده بگيرند!

در حالي كه زنان پس از تجربه اولين دوران بارداري‌شان خود را به ويزيت مرتب پزشك عادت مي‌دهند، مردان آنقدر سهل انگاري مي‌كنند تا مشكلات كوچكشان تبديل به خطرات جدي مي‌شود. شايد اين موضوع به اين علت باشد كه پزشكان بطور خاص،‌ كمتر به مسايل بهداشت و سلامت مردان پرداخته‌اند.

 «جيمز كالوين» مدير بخش قلب و عروق مركز پزشكي دانشگاه راش آمريكا مي‌گويد؛ مردان طوري بارمي‌آيند كه محكم و استوار باشند، آنها دوست ندارند قبول كنند پير يا مريض شده‌اند.

در اينجا به چند مورد از علائم هشدار دهنده و اساسي بيماري‌هاي جدي كه متخصصان معتقدند مردان نبايد آنها را ناديده بگيرند، اشاره مي‌شود:

- كنترل ادرار و تكرر آن: برخاستن از خواب براي رفتن به دستشويي و مشكل در دفع ادرار يا كنترل آن مي‌تواند از جمله مواردي است كه با افزايش سن براي افراد بروز كند. البته اين موارد ممكن است از علائم بزرگ شدن پروستات باشد كه در صورت عدم درمان صدمات جبران ناپذيري به كليه‌ها و مثانه مي‌رساند.

- كمردرد: اين مورد را بايد دليل آشكاري براي نگراني شمرد. بسياري از مردان عليرغم رنج بردن از درد مزمن كمر، هفته‌ها و حتي ماه‌ها براي رفتن نزد پزشك تعلل كرده و سعي مي‌كنند آن را بي‌اهميت‌تر از آنچه هست جلوه داده و يا به مسايل ديگري ربط دهند.

دكتر كالوين مي‌گويد: همه ما بارها دچار دردهايي شده‌ايم كه زود از بين رفته‌اند، اما چنانچه به وجود درد يا علامت جديدي در خود پي برديد، به پزشك اجازه دهيد علت آن را بيابد.

مردان بايد در مورد كمردردهايي كه بيش از چند دقيقه ادامه داشته و به نظر مي‌رسد براثر فشارهاي فيزيكي به وجود آمده‌اند، هوشيار بوده و به آن توجه داشته باشند. هم چنين ضعف و بي حالي‌هاي مكرر، ضربان نامنظم و مشكلات تنفسي از جمله مواردي است كه بايد جدي گرفته شود.

- ضعف ناگهاني: عدم تعادل و اختلال در تكلم؛ اين موارد از نشانه‌هاي حملات جسماني است كه در اثر قفل كردن عملكرد مغز بروز مي‌كند. به هر صورت اكثر افراد زماني از ديگران كمك مي‌خواهند كه بسيار دير شده است. تحقيقات انجام شده نشان مي‌دهد كه احتمال تشخيص علايم حمله در مردان نسبت به زنان كمتر است.

- چاقي شكم در اثر مصرف مشروبات الكلي: چاقي و چربي اضافه در ناحيه شكم، همراه با افزايش خطر انواع ديابت، حمله، بيماريهاي قلبي و زوال عقل است. در مردان، دور كمر بالاي 40 اينچ (حدود 110 سانتي متر) احتمال ابتلا به بيماري قلبي و ديگري بيماري‌ها را افزايش مي‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66279s, 19q