کلاهبرداري پس از انتشار آگهي ترحيم

۱۳۹۳/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 113147

سلامت نیوز: ماموران پليس آگاهي مردي را دستگير کردند که با چاپ اعلاميه ترحيم خودش، تغيير هويت داده بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار، در دوم ارديبهشت امسال، مرد جواني به پايگاه سوم پليس تهران مراجعه و به کارآگاهان گفت:« مدتي قبل تصميم گرفتم درمانگاه شبانه روزي احداث کنم اما چون براي انجام اين کار پول کافي نداشتم تصميم به گرفتن شريک گرفتم و با چاپ آگهي در روزنامه درخواست سرمايه گذار کردم. همان روز مردي با من تماس گرفت و گفت وام ميلياردي دارد و مي تواند آن را به من واگذار کند ؛ بعد از چند جلسه قرار شد امروز به دفتر بيمه بيايد تا وام را بيمه کنم اما او اصرار شديدي دارد که من پول نقد با خودم ببرم و اين مبلغ حدود 8 ميليون تومان است.به همين دليل به او مشکوک شدم و بهتر ديدم موضوع را با شما در ميان بگذارم.

با اعلام اين خبر بلافاصله اکيپي از کارآگاهان تيم مبارزه با کلاهبرداري پايگاه سوم پليس آگاهي وارد عمل شده و اين مرد ميانسال را براي انجام تحقيقات به پايگاه سوم منتقل کردند. »در تحقيقات اوليه مرد ميانسال با ارائه شناسنامه اي خود را محسن گودرزي معرفي اما در ادامه بررسي هاي بعمل آمده، کارآگاه پي به مجعول بودن شناسنامه و هويت متهم شدند.

با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص مجعول بودن هويت متهم و تلاش وي براي پنهان نگاه داشتن واقعي، کارآگاهان پايگاه سوم آگاهي به بررسي بانک اطلاعات مجرمين سابقه دار پرداخته و موفق به شناسايي هويت واقعي متهم به نام محمدحسين. م ( 46 ساله ) شدند اما آنچه موضوع را جالب تر مي کرد، اعلام فوت محمدحسين در سال 1389 - همزمان پس از آزادي وي از زندان - بود. با شناسايي هويت واقعي “محمدحسين. م» به عنوان يکي از مجرمين سابقه دار در زمينه کلاهبرداري، وي که چاره اي جز اعتراف نداشت، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: « تا به حال دو بار به اتهام کلاهبرداري بازداشت شدم و مي دانستم که اگر بار ديگر بازداشت شوم، به علت سابقه دار بودن مدت زمان بيشتري را در به سر خواهم برد. به همين دليل و به تصور اينکه در زمان بازداشت شدنم هويت اصلي ام برملا نشود، پس از آخرين آزادي از زندان در سال 89، با تهيه مدارک مجعول اقدام به ثبت فوت خود کرده و در ادامه با هويت جعلي محسن گودرزي شناسنامه اي مجعول تهيه کردم. »

متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت:« حدود 6 ماه قبل تصميم گرفتم تا مجددا کلاهبرداري هاي خود را، اين بار در تهران آغاز کنم ؛ به همين دليل در آگهي روزنامه به دنبال افرادي مي گشتم که نياز به مشارکت داشته باشند. با آنها تماس گرفته و سپس راهي تهران مي شدم. چندين بار با اين افراد قرار مي گذاشتم و مدعي سرمايه گذاري در قالب ارائه وام مي شدم و بعد از به توافق رسيدن، به دفتر بيمه مي رفتيم تا وام را بيمه کنم. خيلي مواقع نيز نقشه ام با بن بست مواجه مي شد چرا که يا به توافق نمي رسيدم يا اگر هم مي رسيدم، اگر افراد مي خواستند تا پول را از طريق سيستم شتاب يا بانکي جابه جا کنيم، قرارمان به هم مي خورد اما زمانيکه همه چيز مطابق نقشه ي من پيش مي رفت، زماني که وارد دفتر بيمه مي شديم به بهانه گرفتن کپي از مدارک مالباخته را دنبال کاري مي فرستادم و خودم هم پولي را که مالباخته براي بيمه به همراه خود آورده بود را برداشته و فرار مي کردم. بدون آنکه مدرکي نشان دهم پول ها را مي گرفتم و از همانجا به سمت ترمينال مي رفتم و راهي شهر خودم مي شدم. متهم با اشاره به دهها فقره کلاهبرداري به همين شيوه و شگرد و متفاوت بودن مبالغ کلاهبرداري هاي خود به کارآگاهان گفت:« براي انجام کلاهبرداري، هيچگونه مدرکي را به افراد نشان نمي دادم !! و فقط با چرب زباني آنها را قانع مي کردم تا وام مرا بيمه کنند. مبالغ کلاهبرداري نيز به تناسب ميزان سرمايه گذاري متفاوت و از 2 ميليون تا 8 ميليون تغيير مي کرد. »

سرهنگ کارآگاه جان پرور، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت:« با توجه به سوابق متهم در کلاهبرداري به همين شيوه و شگرد و احتمال ارتکاب جرايم مشابه از سوي متهم در تهران و ديگر شهرهاي کشور، قرار قانوني از سوي قاضي صادر و متهم جهت ادامه تحقيقات در اختيار پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است لذا از کليه شکات و مالباختگاني که به اين شيوه مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند دعوت مي شود تا جهت پيگيري شکايات خود به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان خرمشهر - ميدان نيلوفر مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.27449s, 18q