شکسته‌بندها آگاهی از ساختمان بدن ندارند

۱۳۹۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۵ - کد خبر: 113182

سلامت نیوز: دکتر جواد افضلی: شکسته‌بندها به دلیل فقدان آگاهی از ساختمان بدن ممکن است تشخیص و جااندازی نادرستی داشته باشند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شکسته‌بندها هیچ آگاهی از شکل ساختمان بدن ندارند و هر آسیب عضلانی را به دررفتگی تعبیر می‌کنند.

دکتر جواد افضلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شکسته‌بندها به دلیل فقدان آگاهی از ساختمان بدن ممکن است تشخیص و جااندازی نادرستی داشته باشند.

وی با بیان اینکه شکسته‌بندی نیز مانند طب سنتی از گذشته رواج داشته اما در سال‌های اخیر دستخوش سوءاستفاده شده است، افزود: برخی از آسیب‌هایی که از طریق فعالیت شکسته‌بندها در بدن فرد ایجاد می‌شود با اعمال جراحی سخت قابل اصلاح است. بستن مفصل یا گچ‌گیری توسط این افراد به دلیل نبود تخصص می‌تواند برای بیمار مشکل‌ساز باشد.

افضلی با اشاره به اینکه شکسته‌بندها می‌توانند برای ادامه فعالیت خود یک دوره‌ پزشکی را برای درمان از طریق ماساژ سپری کنند، گفت: اما با وجود پزشکان در تمام نقاط کشور ایجاد این دوره پزشکی ضرورتی ندارد.

وی اظهار کرد: دسترسی سریع، هزینه کمتر و ناآگاهی مردم از عوارض این فعالیت‌ها می‌تواند علل مراجعه آنان به شکسته‌بندها باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.17318s, 19q