درنخستين كنگره كشوري آندومتريوز با حضور متخصصان كشور؛ جديدترين يافته‌هاي علمي در مباحث آسيب‌شناسي اين بيماري بررسي مي‌شود

۱۳۸۷/۰۴/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11330
درنخستين كنگره كشوري آندومتريوز با حضور متخصصان كشور؛ جديدترين يافته‌هاي علمي در مباحث آسيب‌شناسي اين بيماري بررسي مي‌شود

دكتر علي متولي‌زاده اردكاني دبيرعلمي اين كنگره گفت: با توجه به نياز جامعه براي آشنايي اوليه با اين بيماري و برنامه‌ريزي جهت دستيابي به روش‌هاي درماني جديد آندومتريوز، در اين كنگره جديدترين يافته‌هاي علمي در مباحث علل ايجاد آسيب‌شناسي از منظر ايمني‌شناسي، ژنتيك، غدد، روش‌هاي تشخيص و درمان، درمان‌هاي جراحي،‌ پيامدهاي ناشي از آندومتريوز مثل ناباروري،‌ بررسي ارتباط عوامل محيطي با بيماري و بررسي كيفيت زندگي در مبتلايان مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

مدير گروه غدد توليدمثل و آندرولوژي پژوهشكده ابن‌سينا، اظهار كرد: در نخستين كنگره آندومتريوز علاوه بر ارايه آخرين دستاوردهاي علمي در رابطه با اين بيماري و آموزش متخصصان زنان كه موجب ارتقاء سطح علمي آنان مي‌شود امكان تبادل نظر متخصصان زنان با ساير رشته‌هاي مرتبط نيز فراهم مي‌كند.

دبيرعلمي اين كنگره، افزود: انتظار آن مي‌رود با آشناسازي و جلب نظر مسئولان وزارت بهداشت، با برگزاري اين كنگره ستادي به منظور پيگيري نيازهاي ضروري مبتلايان به آندومتريوز تشكيل شود.

دكتر متولي‌زاده اردكاني، گفت: اين سمينار كه چهاردهمين سمينار تخصصي پژوهشكده ابن‌سينا است از امتياز آموزش مداوم جامعه پزشكي برخوردار مي‌باشد و به صورت ارايه مقالات تخصصي،‌ پوستر و سخنراني‌هاي جامع در قالب پانل‌هاي تخصصي و بحث‌هاي گروهي برگزار مي‌شود.

آندومتريوز از اختلالات شايع در بيماري‌هاي زنان و مامايي است كه در اين بيماري بافت‌ آندومتر در نواحي خارج از رحم يافت مي‌شود كه منجر به واكنش‌هاي مزمن و التهابي در زنان مي‌شود.

علاقمندان مي‌توانند مقالات خود را تا تاريخ 15 مرداد 87 به نشاني پستي دبيرخانه سمينار تهران، بزرگراه شهيد چمران، اوين، دانشگاه شهيد بهشتي، پژوهشكده ابن‌سينا و يا به نشاني پايگاه اطلاع‌رساني:www.endometriosis.avicenna.ac.ir ارسال كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.2585s, 19q