نوربخش خبر داد:

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای احداث ۲۵ مرکز درمانی

۱۳۹۳/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 113340

سلامت نیوز:مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با تصویب هیات مدیره سازمان ۴۰۰ میلیارد تومان برای احداث ۲۵ مرکز درمان سرپایی در سال جاری اختصاص پیدا کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر،سید تقی نوربخش در حاشیه همایش کار و محرومیت در گفتمان امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا کنون 300 مرکز درمانی در کشور وجود داشته که با مراکز درمانی جدید شبکه درمان مستقیم تکمیل خواهد شد و به عدالت در دسترسی بیماران به مراکز درمانی کمک می‌کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: در سال 93 ما شاهد افتتاح سه بیمارستان مرکز سرطان‌ها در یزد، بیمارستان 96 تخت خوابی در دزفول و بیمارستان 50 تخت‌خوابی در لنگرود بودیم و در سال جاری 5 بیمارستان در شهرهای تهران، کرمان، زابل، ایلام و عسلویه افتتاح می شود.

به گفته نوربخش، در سال جاری تلاش می‌کنیم که در درمان مستقیم و ملکی، شبکه ارجاع داخلی را ایجاد کنیم تا نقطه آخر این سیستم بیمارستان میلاد تهران باشد.

نوربخش در سخنرانی خود در این همایش با اشاره به اینکه کار سازمان تامین اجتماعی تولید امنیت اجتماعی است که شامل تامین معیشت و رفاه حال و آینده جامعه تحت پوشش است که نتیجه آن تولید کسب و کار می‌شود، گفت: سازمان را با 5 هزار و 100 میلیارد تومان کسری بودجه تحویل گرفتیم در جامعه تحت پوشش این سازمان که حدود نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود 56 درصد افراد حداقل حقوق یعنی حدود 607 هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد با برنامه‌ریزی و بسیج عملیات وزارت رفاه تلاش کرد تا هیچ خللی در تعهدات این سازمان ایجاد نشود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: اختصاص 10 هزار میلیارد تومان به بخش درمان و سلامت کشور نشان‌دهنده اهمیت این بخش و توجه ویژه رئیس جمهور به آن است.

نوربخش به روز مبارزه با دخانیات اشاره کرد و گفت: در کشور ما 10 هزار میلیارد تومان برای خرید 50 میلیارد نخ سیگار هزینه می‌شود که این مبلغ برابر هزینه‌ای است که برای درمان کشور در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت و اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نشاندهنده دل‌مشغولی‌های ایشان از سیاست‌های قبلی بوده که به نحو صحیح انجام نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18167s, 19q