متهمان جزییات جنایت‌ها را شرح دادند

2 مرد، قربانی قتل‌های خانوادگی

۱۳۹۳/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۹ - کد خبر: 113344

سلامت نیوز: عاملان دو جنایت خانوادگی در بازجویی‌های پلیسی جزییات قتل‌ها را شرح دادند. در یکی از این پرونده‌ها مردی متهم است با همکاری همسر خود پدرزنش را کشته و در پرونده دیگر مردی با همدستی دوستش برادر خود را از پا درآورده است.

کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان خراسان‌جنوبی بعد از آنکه از کشف جنازه مردی میانسال در منطقه‌ای خلوت مطلع شدند به آنجا رفتند و مشاهده کردند مردی 58ساله به نام داوود با ضربات متعدد چاقو کشته شده است. شواهد نشان می‌داد مقتول توسط فرد یا افرادی آشنا به آن محل کشانده و سپس توسط آنها غافلگیر شده و به قتل رسیده است. کارآگاهان بعد از انتقال پیکر قربانی به پزشکی‌قانونی تلاش‌های خود را برای رازگشایی از این جنایت آغاز کردند اما پیش از آنکه ردی از متهم یا متهمان به دست بیاورند، مردی 26ساله به نام امین نزد ماموران رفت و به کشتن داوود اعتراف کرد. او که داماد داوود است در بازجویی‌ها گفت: «از مدت‌ها قبل با پدرزنم اختلاف داشتم به همین دلیل تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. نقشه‌ام را با همسرم در میان گذاشتم و او قبول کرد همراهی‌ام کند. از قبل با داود برای رفتن به محل قتل قرار گذاشتم سپس روز حادثه خودرو پدرم را امانت گرفتم و همراه همسرم دنبال داود رفتم. او را سوار ماشین کردیم و به محلی خلوت بردیم.» متهم به قتل ادامه داد: «وقتی فرصت را برای اجرای نقشه‌ام مناسب دیدم با چاقویی که از قبل تهیه‌ کرده بودم به داود حمله کردم و او را به قتل رساندم بعد هم همراه هسرم به‌سرعت از آنجا فرار کردیم اما بالاخره تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم.» ماموران بعد از ثبت اعترافات امین همسر او را نیز بازداشت کردند.

این زن در بازجویی‌ها گفت: «من در جریان نقشه شوهرم قرار داشتم ولی چون از او می‌ترسیدم قبول کردم همراهی‌اش کنم و نتوانستم پدرم را از این ماجرا باخبر کنم.» هر دو متهم در حال حاضر در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیقات از آنها ادامه دارد. در همین حال کارآگاهان جنایی مشهد مردی را که با کمک دوستش برادر خود را به قتل رسانده است، دستگیر کردند. ماموران بعد از آنکه در جریان مرگ مشکوک مردی جوان به نام هاشم در خانه‌اش قرار گرفتند به آنجا رفتند و تحقیقات خود را آغاز کردند. برادر مقتول به نام حسام که همراه دوستش در خانه حضور داشت به ماموران گفت از علت مرگ هاشم اطلاع ندارد.

او توضیح داد: «من و دوستم دیشب به‌عنوان میهمان به خانه برادرم آمدیم شب هم او بدون اینکه مشکلی داشته باشد خوابید اما صبح وقتی بیدار شدیم فهمیدیم هاشم فوت شده است.» جسد متوفی برای تعیین علت مرگ به پزشکی‌قانونی فرستاده شد و متخصصان پس از انجام آزمایش‌های تخصصی اعلام کردند خون‌مردگی در بافت مغز هاشم مشاهده شده و در قفسه سینه این مرد نیز شکستگی وجود دارد. این نظریه ثابت می‌کرد هاشم به قتل رسیده است و ادعای برادر او صحت ندارد. به همین دلیل حسام و دوستش بازداشت شدند و حسام در بازجویی‌های فنی به کشتن برادرش اعتراف کرد. او گفت: «من و دوستم شب حادثه برای مصرف موادمخدر به خانه هاشم رفتیم اما او عصبانی شد. با هم درگیر شدیم و هاشم شیشه را شکست و با تکه‌ای از آن به ما حمله کرد ما هم او را با مشت و لگد و چوب آنقدر کتک زدیم تا اینکه بی‌حال روی زمین افتاد و فهمیدیم فوت شده است.»
دوست حسام نیز در بازجویی‌ها این اظهارات را تایید کرد و هر دو متهم با صدور قرار قانونی روانه بازداشتگاه شدند تا تحقیقات تکمیلی انجام شود.

منبع:روزنامه شرق

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53161s, 18q