رییس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان:

کمردرد دومین بیماری شایع دنیا

۱۳۹۳/۰۳/۱۰ - ۱۷:۱۷ - کد خبر: 113365

سلامت نیوز:رییس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان گفت: به دلیل اینکه کرمان قطب ارتوپدی جنوبشرق محسوب می‌شود از همین رو به عنوان میزان کنگره سراسری ارتوپد انتخاب شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن علمی جراحان ارتوپدی اران ، دکترعلی پورامیری در حاشیه برگزاری کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن در کرمان گفت: یکی از فعالیت‌های عمده انجمن ارتوپدی شاخه کرمان برگزاری سمینار و کنفرانس‌های علمی است که چهارمین کنگره کشوری و بین ‌المللی ارتوپدی یکی از برنامه‌های این انجمن به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه کرمان قطب ارتوپدی جنوبشرق کشور است افزود: تعداد 120 نفر از اساتید و متخصصان استان‌های همجوار کرمان از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و یزد در این کنگره شرکت کرده‌اند.

رییس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان بیان کرد: تعداد 16 مقاله در این کنگره ارائه خواهد شد و در پایان کنگره نیز نتیجه و همچنین مقالات در قالب کتابچه و یا مجله علمی به چاپ خواهد رسید.

پورامیری سپس گفت: هرچه سن افراد بالاتر می‌رود درگیری ستون فقرات نیز بیشتر می‌شود که البته این به معنای این نیست که جوانان و نوجوانان از ابتلا به این اختلالات در امان هستند.

وی اظهار کرد: 80 درصد مردم جهان در طول عمر سابقه یک بار کمردرد را دارند از این رو بعد از سرماخوردگی شایع‌ترین عارضه در دنیا کمردرد است.

رییس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان خاطرنشان کرد: هرچند که بیماری‌های ستون فقرات متعدد هستند اما موارد متعددی از جمله شغل سخت در ابتلا به دیسک کمر تاثیر گذارند.

در ادامه دبیر کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن گفت:کشیدن سیگار و مشکلات عصبی با دیسک کمر ارتباط دارد
دکتر افشین حشتمی گفت: در مواردی کشیدن سیگار و مشکلات عصبی و روانپزشکی نیز با دیسک کمر ارتباط دارد.

وی افزود : این کنگره فوق‌تخصصی است که یک بخش آن شکستگی‌های لگن و بخش‌های دیگر مربوط به بیماری‌های ستون فقرات می‌باشد.

وی افزود: بحث اصلی کنگره ارتوپدی مربوط به بیماری‌های ستون فقرات است به گونه‌ای که شکستگی، رماتیسم و درمان‌های آن را شامل می‌شود.

حشتمی به تعداد مقالات این کنگره اشاره و بیان کرد: از تعداد مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنگره تعداد 16 مورد تائید قرار گرفته است که در هر بخش از این کنگره پنج مقاله قرائت خواهد شد.

این متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی ستون فقرات تصریح کرد: به طور کلی تغذیه در ابتلا به تمامی بیماری‌ها موثر است ضمن اینکه مشاغل سنگین نیز احتمال ابتلا به بیماری‌های ستون فقرات را افزایش می‌دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حتی در مواردی کشیدن سیگار و مشکلات عصبی و روانپزشکی نیز با دیسک کمر ارتباط دارد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.32741s, 19q