پرتحرک باشيد حتي اگر بيماريد

۱۳۹۳/۰۳/۱۱ - ۱۰:۳۷ - کد خبر: 113380
پرتحرک باشيد حتي اگر بيماريد

سلامت نیوز: بسياري از افراد هنگامي که احساس بيماري مي کنند به استراحت کامل روي مي آورند. اما بايد دانست که اگر بيماري شما مزمن باشد، بي تحرکي انتخاب مناسبي نيست. فعاليت حتي اگر محدود هم باشد مي تواند روند بهبودي را سرعت بخشد و ذهن را هوشيار نگه دارد.

در واقع اين فعاليت کمک مي کند تا علايم بيماري کاهش يابد. لازم نيست اين تحرک انجام ورزش سنگين باشد، حرکت هايي نيز وجود دارد که علاوه بر اين که به بهبودي شما کمک مي کند، سنگين و طاقت فرسا نيست، از جمله؛

پياده روي
به گزارش سايت «Readers Digest»، با پياده روي کوتاه ۱۵دقيقه اي مي توان فعاليت را شروع کرد.

يوگا
با کمک نرم افزارهاي آموزشي، حرکات يوگا را در منزل انجام دهيد يا در کلاس ويژه بيماران شرکت کنيد. يوگا کاهش دهنده استرس است.

ّ ايروبيک در آب
کاهش جاذبه زمين، فشار کمتري را روي عضله هاي آسيب ديده وارد مي کند، در حالي که انعطاف پذيري و عملکرد قلب و عروق را بهبود مي بخشد.

کار با مربي
مربي متخصص ورزش براي بيماران مي تواند ورزش هاي متناسب با وضعيت فرد را ارائه دهد. يک مربي خوب حتي موقعي که بيمار همراهي نکند، مي تواند انگيزه لازم را در وي براي ادامه ورزش و احساس مسئوليت ايجاد کند.

فيزيوتراپي انجام دهيد
اگر بيماري تان به حدي است که نمي توانيد بعضي از حرکت ها را انجام دهيد، فيزيوتراپي انجام دهيد و علاوه بر ورزش در کلينيک، حرکت ها را در منزل انجام دهيد تا قدرت و انعطاف پذيري خود را مجددا به دست بياوريد.

ازمنزل خارج شويد
حضور در هواي آزاد و قرار گرفتن به مدت کوتاه در معرض نور خورشيد، ويتامين D لازم بدن را تأمين خواهد کرد. اگر قصد داريد تمام روز در منزل بمانيد، دوش بگيريد، لباس خود را عوض کنيد و در صندلي يا مبل راحتي خارج از اتاق خواب بنشينيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77291s, 19q