معاون حج عمره و عتبات سازمان حج:‌

وزارت بهداشت ممنوعیتی برای اعزام زائر به عربستان اعلام نكرده است

۱۳۹۳/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۳ - کد خبر: 113420
وزارت بهداشت ممنوعیتی برای اعزام زائر به عربستان اعلام نكرده است

سلامت نیوز: معاون حج عمره و عتبات سازمان حج، گفت:‌ تاكنون وزارت بهداشت ممنوعیتی را برای اعزام زائر به عربستان اعلام نكرده و حتی ابراز نگرانی نیز نداشته است.

ناصر خدرنژاد در گفت و گو با ایلنا، با بیان اینكه تنها در كشور دو مورد مبتلا به كرونا ثبت و تایید شده است، افزود‌: دو خواهری كه در كرمان به ویروس كرونا مبتلا شده بودند و یك نفرشان نیز جان خود را از دست دادند هیچ كدام زائر ما نبودند.

وی با بیان اینكه وزارت بهداشت ادعا می‌كند این دو خواهر با یکی از زوار در رفسنجان دیداری داشته‌اند، ادامه داد:‌ این زائر چكاپ كامل شده است و ابتلای وی به ویروس كرونا كاملا منتفی است.

معاون حج عمره و عتبات سازمان حج با اشاره به اینكه تاكنون گزارشی از ابتلای زائری به این ویروس به ما گزارش نشده است درباره چكاپ كامل زائران حج عمره نیز اعلام كرد:‌ این امكان وجود ندارد زیرا ما روزانه 5 هزار زائر ورودی به ایران داریم از سویی ویروس در امارات و قطر نیز مشاهده شده است.

خدرنژاد با اشاره به اینكه گروه پزشكی سازمان حج و زیارت در مبادی ورودی كشور مستقر هستند تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشكوك بررسی های لازم را انجام دهند، درباره انتشار برخی پیشنهادات مبنی بر اینكه فعلا اعزام زائر به كشور عربستان متوقف شود، تصریح كرد:‌ تاكنون وزارت بهداشت این موضوع را اعلام نكرده و حتی ابراز نگرانی نیز نداشته است هرچند لازم است در جلسه‌ای این موضوع به صورت دقیق بررسی شود تا تصمیم درست اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه دفتر سازمان بهداشت جهانی در كشور عربستان مستقر است، اعلام كرد:‌ وزارت بهداشت كشور عربستان نیز در حال بررسی دقیق است، همچنین وزارت بهداشت ایران نیز توصیه یا ممنوعیتی برای توقف اعزام زائر به عربستان به ما نداشته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61923s, 19q