فشار خون بالا از علل خونريزي بيني است

۱۳۸۷/۰۴/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11344
فشار خون بالا از علل خونريزي بيني است

دكتر محمد صادقي با اعلام اين مطلب افزود: خونريزي از بيني در برخي موارد مي‌تواند بسيار مهم، حتي خطرناك و تهديد كننده زندگي فرد باشد.

وي از ضربات مستقيم به بيني، دستكاري‌هاي عادتي بيني، اعمال جراحي اين ناحيه، ‌انحراف تيغه بيني، تغييرات ناگهاني فشار هوا و تومورهاي خوش خيم و بدخيم به عنوان عوامل موضعي خونريزي بيني نام برد.

دكتر صادقي همچنين از علل سيستميك مانند اختلالات انعقادي خون و پلاكت - بر اثر مصرف برخي داروها- و افزايش فشار خون نام برد.

عضو كميته علمي كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو و بيني و سر و گردن ايران، پيشرفت‌هاي جديد از جمله ظهور اندوسكوپ را به عنوان وسيله تشخيصي مناسبي نام برد كه با استفاده از اندوسكوپ‌هاي بيني و سينوس‌ مي‌توان محل خونريزي را تشخيص داده و به سهولت آن را درمان كرد.

وي ادامه داد: امروزه در مقايسه با گذشته در موارد بسيار كمتر نياز به بستن شريان‌هاي خون رسان بيني از طريق اعمال جراحي باز و نسبتا بزرگ وجود دارد.

به گفته دكتر صادقي، جديدترين كاربردهاي آندوسكوپ در اعمال جراحي بيني در كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش،‌ گلو و بيني و سر و گردن ايران كه آبان ماه در تهران برپا مي‌گردد، ارايه مي‌شود.

گفتني است، كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو و بيني و سر و گردن ايران با حضور جمعي از متخصصان برجسته داخل و خارج كشور اول تا چهارم آبان ماه امسال در مركز همايش هاي رازي تهران برپا مي‌شود.

يادآور مي‌شود: پايگاه اينترنتي www.iroc2008.com آماده ارايه اطلاعات بيشتر در زمينه كنگره ساليانه بين المللي جراحان گوش، گلو و بيني، سر و گردن ايران است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.22528s, 18q