دياليز بيماران كليوي بدون نياز به بستري شدن ممكن مي‌شود

۱۳۸۷/۰۴/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11345
دياليز بيماران كليوي بدون نياز به بستري شدن ممكن مي‌شود

پژوهشگران دانشگاه كاليفرنيا در لس‌آنجلس موفق به ابداع اين كليه‌هاي مصنوعي،‌ خودكار و قابل اتصال به بدن شده‌اند.

طراحي اين كليه مصنوعي به گونه‌اي است كه كاربرد آن بدون خونريزي انجام مي‌گيرد و با استفاده از آن مشكلاتي چون از دست دادن پروتئين و ساير مشكلات مربوط به دياليز كاهش يافته يا به طور كلي بر طرف مي‌شود.

به گفته مارتين روبرتز، استاديار طب كيلينيكي در دانشكده پزشكي «ديويد گفن» در دانشگاه كاليفرنيا اين تكنيك جديد برپايه اصول به كار رفته در يك دستگاه كليه مصنوعي كه در سال 1980 طراحي شد، ابداع شده است.

با كمك كليه‌هاي مصنوعي جديد و پرتابل موسوم به AWAK، مشكلاتي كه معمولا در ارتباط با دياليز به شيوه سختي بروز مي‌كند، برطرف مي‌شوند.

روبرتز مي‌گويد: آنچه واقعا درباره اين نوآوري جديد و قابل توجه است اين كه بيماران در هنگام دياليز آزاد هستند و مي‌توانند در حال حركت دياليز شوند.


وي تاكيد مي‌كند: براي من به عنوان متكبر اين طرح، مهمترين مساله اين است كه بيماران آزاد هستند موضوع مهم ديگر اينكه چون به جاي حضور در جلسات دوره‌اي بيمارستان، با كمك اين دستاوردي توانا در تمام اوقات، عمل دياليز را انجم داد؛ لذا مي‌توان كار درمان بيماران را بهتر انجام داد. و ما انتظار داريم كه بيماران احساس بهتري داشته و به طول عمر آنها افزوده شود.

در روش استفاده از AWAK چون گردش خون در خارج از بدن انجام نمي‌شود لذا دياليز بدون خونريزي صورت مي‌گيرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.65612s, 18q