وقتی چاقی فرزند باعث بازداشت والدین می شود

۱۳۹۳/۰۳/۱۷ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 113643

سلامت نیوز: پلیس نورفوک در شرق بریتانیا یک زوج را به ظن سوءرفتار و اهمال نسبت به فرزندشان بازداشت کرده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، پسر یازده ساله این زوج با حدود یک متر و نیم قد، بیش از ۹۵ کیلو وزن دارد و ضریب توده بدنی (BMI) او بیش از ۴۱ است که تقریبا دو برابر ضریب توده بدنی یک فرد سالم با مشخصات جسمی اوست. پلیس می‌گوید کوتاهی والدین این کودک زمینه‌ساز اضافه وزن او بوده است.

پلیس از والدین او در ارتباط با کوتاهی‌شان در مراقبت از فرزند، بازجویی و بعد به قید وثیقه آزادشان کرده است. گزارش شده که آنها گفته‌اند فرزندشان همیشه اضافه وزن داشته است.

پیش از آن که پلیس در این زمینه پرونده‌ای تشکیل دهد، مسئولان مدرسه این پسربچه در ارتباط با اضافه وزن شدید او با بخش‌های ارائه‌دهنده خدمات اجتماعی تماس گرفته بودند. گزارش شده که او بعد از آن که در کلاس آموزش شنا در مدرسه‌اش زمین خورد، نمی‌توانست خودش به تنهایی و بدون کمک گرفتن از کسی بلند شود.

در نهایت، پزشکانی که او را در یک بیمارستان معاینه کردند، پلیس را در جریان وضعیتش قرار دادند.

به گزارش گاردین،مقامات پلیس گفته‌اند که مداخله در چنین سطحی "بسیار به ندرت" و تنها زمانی رخ می دهد که دیگر اقدامات برای حمایت از کودک موفقیت‌آمیز نبوده است.

یک سخنگوی پلیس گفت: "وقتی با موضوع حساسی مثل اضافه وزن و اهمال در مراقبت از کودکان روبه‌رو هستیم، ماموران در بخش ویژه‌ای از پلیس، با والدین و نهادهای ارائه‌دهنده خدمات اجتماعی و بهداشتی در ارتباط نزدیک هستند تا از حل و فصل مسائل مطمئن شوند."


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78561s, 18q