رجائی خبر داد:

رئیس سازمان هواشناسی فردا در کمیسیون کشاورزی/ بررسی علت تاخیر در پیش‌بینی طوفان

۱۳۹۳/۰۳/۱۷ - ۱۳:۲۳ - کد خبر: 113645

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از عملکرد سازمان هواشناسی کشور در پیش‌بینی طوفان تهران، گفت: فردا رئیس سازمان هواشناسی و معاونان وی برای پاسخگویی درباره چرایی تاخیر در پیش‌بینی و اعلام طوفان در کمیسیون کشاورزی حاضر می‌شوند.


عباس رجائی در گفت وگو با خانه ملت،‌ با یادآوری وضعیت آب و هوایی اخیر کشور و همچنین وقوع طوفان در بسیاری از استان‌ها از جمله تهران، گفت: متاسفانه سازمان هواشناسی در ارتباط با وقوع این پدیده‌ها در روزها و هفته‌های اخیر کارنامه خوبی از خود ارایه نکرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان هواشناسی در روزهای اخیر نتوانست پدیده‌های طبیعی را درست پیش‌بینی کند، افزود: فردا ( یک‌شنبه 18 خرداد) رئیس سازمان هواشناسی و همکارانشان برای ارایه توضیحات کافی در این رابطه در مجلس و کمیسیون کشاورزی حاضر خواهند شد.

وی با یادآوری طوفان اخیر در تهران که علاوه بر خسارت‌های مادی جدی برای کشور تلفات جانی نیز داشته است، تصریح کرد: سهل‌انگاری سازمان هواشناسی غیر قابل جبران است.

رجائی تاکید کرد:‌ مردم از عملکرد سازمان هواشناسی رضایت لازم را ندارند از این رو برای شنیدن توضیحات مسئولان این سازمان جلسه روز یک‌شنبه کمیسیون کشاورزی مجلس به بررسی زوایای حادثه طوفان اخیر تهران اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته برای اینکه سازمان هواشناسی بتواند ماموریت خود را به درستی انجام دهد اعتبارات کافی به این مجموعه اختصاص داده شده است،‌ گفت:‌ سازمان هواشناسی نسبت به گذشته به تجهیزات برتری دست یافته و باید در مواقع لازم وقوع چنین پدیده‌هایی را پیش بینی کند، اما متاسفانه سازمان هواشناسی موفق به پیش‌بینی این حادثه نشده و پس از شکل‌گیری طوفان تنها در سایت خود هشدار داده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امیدواریم در جلسه فردا توضیحات مناسبی از مسئولان سازمان هواشناسی بشنویم.

گفتنی است بر اساس دستور اعلامی کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اجتماعی مجلس نیز فردا (یکشنبه 18 خرداد) با دعوت از رییس سازمان هواشناسی طوفان تهران و اقدامات انجام شده در ارتباط با آن را بررسی می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.46238s, 18q