آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي: هزينه‌هاي درمان سرسام‌آور شده است

۱۳۸۷/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11366
آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي: هزينه‌هاي درمان سرسام‌آور شده است

 اين مرجع تقليد، مساله تامين اجتماعي را از ابتكارات خوب دنياي امروز توصيف كرد و گفت: تامين اجتماعي با اصول و تعاليم قرآن كاملا سازگار است.

وي افزود: قرآن كريم در آيات مختلفي انسان‌ها را امر به تعامل در كارهاي خير مي‌كند. رسيدگي به بيماران، افراد بي‌سرپرست، از كار افتادگان و امثال آن‌ها مصداق اعمال صالحي است كه اسلام بر تك تك آن‌ها تاكيد دارد.

مكارم شيرازي با بيان اينكه در حال حاضر 50 درصد افراد جامعه تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي هستند، گفت: بايد شرايطي را فراهم كرد تا همه خانواده‌ها تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي قرار بگيرند و كسي نسبت به آينده‌ي زندگي خود دغدغه نداشته باشد.

وي در ادامه با تاكيد بر فراگير شدن خدمات تامين اجتماعي اظهار كرد: اين سازمان بايد خدماتي را كه پيرامون آن صحبت مي‌كند و قول آن را به مردم داده است، بدون هيچگونه معطلي انجام دهد.

وي افزود: بايد كار سازمان به گونه‌اي باشد كه نه طبيب از پذيرش بيماران سازمان تامين اجتماعي استنكاف كند و نه تامين اجتماعي از پرداخت حق پزشكان استنكاف ورزد.

مكارم شيرازي تصريح كرد: بايد رابطه بين طبيب و بيمار و نيز طبيب و تامين اجتماعي، رابطه‌ي دوستانه و اطمينان‌بخش باشد.

وي همچنين با اشاره به بالا رفتن ويزيت پزشكان همزمان با افزايش نرخ تورم گفت: به نسبت افزايش ويزيت پزشكان، هزينه‌هاي درمان نيز سرسام‌آور شده است و گاهي اين هزينه‌ها بر گردن بيمه شدگان است. بايد كاري كرد كه هزينه‌ي درمان بيمه‌شدگان از اين مقدار بالاتر نرود.

اين مرجع تقليد با بيان اين كه مراكز درماني در قم ايده‌آل نيستند، افزود: بايد آستين همت را بالا زد و بيمارستان تامين اجتماعي را هر چه سريع‌تر به بهره‌برداري رساند.

وي در پايان كار سازمان تامين اجتماعي را حساس و مطلوب از نظر اسلام توصيف كرد و گفت: بايد به جايي رسيد كه همه از اين مساله استقبال كنند.

در ابتداي اين ديدار جعفري، مدير درمان سازمان تامين اجتماعي گزارشي از روند پيشرفت بيمارستان تامين اجتماعي قم ارائه كرد و گفت: اين بيمارستان 25 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است و اميد مي‌رود ظرف دو تا سه سال به اتمام برسد.

وي همچنين افزود: بودجه‌ي درمان سازمان تامين اجتماعي در سال جاري 20 ميليارد تومان است.

وي از تامين اينترنتي دارو در قم خبر داد و افزود: اين ميزان براي بيماران عادي 150 هزار تومان و براي بيماران خاص 600 هزار تومان است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3897s, 18q