کودکان براي فعال شدن مغز بايد با دستهايشان کار کنند

۱۳۸۷/۰۴/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11371
کودکان براي فعال شدن مغز بايد با دستهايشان کار کنند
 با توجه به اين که نجاري ، فلزکاري ، توليد صنايع دستي ، موسيقي و کلاسهاي مکانيک خودرو در بسياري از مدارس انگلستان حذف شده و کودکان مايلند در خانه نيز با رايانه کار کنند، اين کشور به جاي " جامعه آچار، به جامعه نرم افزار" تبديل مي شود.
دکتر اريک سيگمان تهيه کننده اين گزارش که به سفارش تشکل آموزشي راسکين ميل انجام شده گفت " کار کردن با دست در يک محيط سه بعدي واقعي براي تکامل کامل شناختي و هوشي انسان ضروري و الزامي است.
تحقيقات نشان مي دهد افزايش مدت زماني که در جهان مجازي رايانه مي گذرد، باعث شده است که اين کار به تدريج جاي بازي با دست و آموزش با استفاده از دست را بگيرد.
اين محقق گفت " کار با دست به کودکان مي آموزد که عملا چگونگي انجام امور در دنيا را تجربه کنند، از مواد و فرآيندها درک خاصي به دست آورند و در مورد مفاهيم مطلق ، قضاوتهاي آگاهانه انجام دهند.
در اين گزارش به نمونه هايي از کودکان 11 ساله اشاره شد که تکامل شناختي آنها از برخي جهات ناقص بود و نيز به اين موضوع اشاره شد که در مهندسان و کارآموزان جوان ، توانايي درک مستقيم مشکلات مکانيکي کاهش يافته است .
يافته هاي اين گزارش به روشني نشان مي دهدکه نقش آموزش سه بعدي واقعي و فعاليت هاي دستي در سياست هاي آموزشي امروز بايد مورد توجه بيشتري قرار گيرد.
در اين گزارش آمده است " پيامدهاي اين موضوع براي اقتصاد اهميت فراواني دارد و عملا توانايي نيروي کار را براي استفاده از رايانه در تحقيقات ، طراحي و توسعه بهتر مي کند."
اما اولياي کودکان نيز مسوول هستند که در تربيت کودکان خود حتما کارهاي دستي و عملي را بگنجانند.
اين محقق انگليسي به هموطنان خود که فوق العاده به حضور در "کلاس " علاقمند هستند هشدار داد برخورد تحقير آميز با کار يدي را کنار بگذارند و آن را مختص طبقات پايين تلقي نکنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.66614s, 18q