در هشتادمین روز از سال 93،

نمودار/هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت

۱۳۹۳/۰۳/۱۸ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 113746

سلامت نیوز: بر اساس نتایج دریافتی از سنجش هوا در 24 ساعت گذشته، این شاخص که روز گذشته عدد 96 را نشان می‌داد و در محدوده سالم قرار می‌گرفت، امروز عدد 121 را نشان می‌دهد که در محدوده ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.

شهروندان تهرانی که در سایه تدابیر دولت مردان و به یمن باد و باران بهاری هوای سالمی را تا امروز، هشتادمین روز از سال 93 تجربه می‌کردند، امروز باید وضعیت متفاوتی را تجربه کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از «تابناک»، وضعیت شاخص کیفیت هوای امروز تهران در مقایسه با روز گذشته حکایت از افزایش آلاینده ذرات معلق دارد که موجب شده از مرز سلامت عبور کرده و کیفیت هوای امروز پایتخت را در شرایط «ناسالم برای گروه های حساس» برساند.

هواشناسی

با نگاهی به نمودار ترسیم شده از گزارش های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران درخواهیم یافت که جز آلاینده دی اکسید گوگرد، بر میزان تمامی آلاینده ها افزوده شده که در این میان، آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون بیشترین رشد را نشان می‌دهد.

بر اساس نتایج دریافتی از سنجش هوا در 24 ساعت گذشته، این شاخص که روز گذشته عدد 96 را نشان می‌داد و در محدوده سالم قرار می‌گرفت، امروز عدد 121 را نشان می‌دهد که در محدوده ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.

این در حالی است که از توفان دو روز پیش در تهران تا کنون، گرد و غبار آسمان تهران فروکش نکرده و احتمالا نقش این عامل در ناسالم شدن هوای تهران پر رنگ است.

محیط زیست استان تهران با توجه به وضعیت هوا به میانسالان، بیماران قلبی و تنفسی و کودکان توصیه کرد از تردد غیرضروری در خیابان‌ها بپرهیزند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12123s, 18q